HTTP: The Definitive Guide

تاریخ: 1401/05/23 22:23
توسط: MotoMan
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۹۳۲
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Computer Networks |
کتاب HTTP: The Definitive Guide
O'Reilly Media
Brian Totty, David Gourley
9781565925090
2002
656
English

در پس هر تراکنش وب، پروتکل انتقال ابرمتن (HTTP) نهفته است که زبان مرورگرها و سرورهای وب، پورتال‌ها و موتورهای جستجو، تجارت الکترونیک و خدمات وب است. درک HTTP عملا برای تمامی برنامه نویسی ها، طراحی ها، تجزیه و تحلیل‌ها و مدیریت مبتنی بر وب ضروری است.

در حالی که اصول اولیه HTTP بسیار ساده است ولی ویژگی‌های پیشرفته پروتکل بسیار گیج‌کننده هستند، زیرا فناوری‌ها و اصطلاحات پیچیده بسیاری از رشته‌ها را با هم ترکیب می‌کند. این کتاب، به وضوح HTTP و فناوری‌های اصلی مرتبط به هم را در بیست و یک فصل سازمان‌دهی شده منطقی، که با صدها تصویر و مثال دقیق و پیوست‌های مرجع مناسب پشتیبانی می‌شوند، توضیح می‌دهد. کتاب HTTP: The Definitive Guide (HTTP: راهنمای قطعی)، همه چیزهایی را که افراد برای استفاده موثر از HTTP نیاز دارند - از جمله «هنرهای سیاه» و «ترفندهای تجارت» - به شیوه ای مختصر و خوانا توضیح می‌دهد.

این کتاب، علاوه بر توضیح ویژگی‌های پایه HTTP، نحو و دستورالعمل‌ها، موضوعات مرتبط اما اغلب بد فهمیده شده را توضیح می‌دهد مانند: مدیریت اتصال TCP، معماری‌های پروکسی وب و کش، ربات‌های وب و فایل‌های robots.txt، احراز هویت Basic و Digest، تراکنش‌های HTTP امن، پردازش بدنه موجودیت، محتوای بین‌المللی و هدایت مجدد ترافیک.

بسیاری از متخصصان فنی از این کتاب بهره مند خواهند شد. معماران و توسعه دهندگان اینترنت که نیاز به طراحی و توسعه نرم افزار دارند، متخصصان فناوری اطلاعات که نیاز به درک اجزاء و تعاملات معماری اینترنت دارند، طراحان چند رسانه ای که نیاز به انتشار و میزبانی چند رسانه ای دارند، مهندسان عملکرد که نیاز به بهینه سازی عملکرد وب دارند، متخصصان بازاریابی فنی که نیاز به یک تصویر واضح از معماری‌ها و پروتکل‌های اصلی وب دارند و همچنین تعداد نامشخصی از دانشجویان و علاقمندان، همگی از دانش ارائه شده در این کتاب بهره خواهند برد.

کتاب‌های زیادی وجود دارند که نحوه استفاده از وب را توضیح می‌دهند، اما این کتابی است که نحوه کار وب را توضیح می‌دهد. این کتاب توسط کارشناسانی با سال‌ها تجربه طراحی و پیاده سازی نوشته شده است، این کتاب، راهنمای فنی قطعی است که «چرا» و «چگونگی» فناوری‌های اصلی HTTP و  وب را شرح می‌دهد. کتاب «HTTP: راهنمای قطعی» یک مرجع ضروری است که هیچ عضو علاقه مند به مطالب فنی در جامعه اینترنت نباید از آن بی بهره باشد.

 

Table of Contents:
- Overview of HTTP
- URLs and Resources
- HTTP Messages
- Connection Management
- Web Servers
- Proxies
- Caching
- Integration Points: Gateways, Tunnels, and Relays
- Web Robots
- HTTP-NG
- Client Identification and Cookies
- Basic Authentication
- Digest Authentication
- Secure HTTP
- Entities and Encodings
- Internationalization
- Content Negotiation and Transcoding
- Web Hosting
- Publishing Systems
- Redirection and Load Balancing
- Logging and Usage Tracking
- URI Schemes
- HTTP Status Codes
- HTTP Header Reference
- MIME Types
- Base-64 Encoding
- Digest Authentication
- Language Tags
- MIME Charset Registry

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...