Practical Event-Driven Microservices Architecture

تاریخ: 1401/02/25 22:48
توسط: MotoMan
امتیاز: ۲
تعداد بازدید: ۷۱۶
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Design Patterns |Microservice |
کتاب Practical Event-Driven Microservices Architecture
Apress
Hugo Filipe Oliveira Rocha
9781484274675
2021
469
English

به ساده‌ترین بیان، معماری‌های رویداد محور مانند پیاز هستند؛ آنها به عنوان یک لایه (مانند یک monolith) قابل مدیریت هستند، اما وقتی وارد آنها می‌شوید، شروع به جدا شدن از هم می‌کنند و به سرعت متوجه می‌شوید که لایه‌های پیچیده زیادی وجود دارد (معماری میکروسرویس‌های توزیع شده)؛ و این زمانی است که tear شروع می‌شود.
کتاب Practical Event-Driven Microservices Architecture (معماری میکروسرویس‌های رویداد محور کاربردی)، شما را در مراحل انتقال یک پلتفرم با میلیون‌ها کاربر از یک معماری یکپارچه به معماری رویداد محور میکروسرویس‌ها راهنمایی می‌کند. شما در مورد چالش‌ها و پیچیدگی هایی یاد خواهید گرفت که در محیط هایی با توان عملیاتی بالا که اغلب حاوی بیش از صدها میکرو سرویس هستند به وجود می‌آیند. این کتاب به گونه ای طراحی شده است که بهترین منبع شما برای یادگیری نحوه به کارگیری معماری‌های رویداد محور در سناریوهای دنیای واقعی باشد و صدها الگو را برای غلبه بر چالش‌های رایج و نه چندان رایج ارائه می‌دهد.
در حالی که معماری‌های رویداد محور برای سال‌ها استانداردی برای معماری‌های تکاملی، افزونه پذیر و جدا شده بوده‌اند، این معماری‌ها اخیراً توسط سازمان‌ها به منظور میکروسرویس‌های توزیع شده پذیرفته شده‌اند و اطلاعات کمی در مورد پذیرش آنها وجود دارد. استفاده از آنها در مقیاس می‌تواند منابع ارزشمندی را ذخیره کند، اما به ملاحظات متفاوتی نیاز دارد، از جمله پیچیدگی افزوده شده پشتیبانی از چندین قسمت متحرک و درست کردن طرح رویداد از همان ابتدا به منظور جلوگیری از تغییر ساختار بزرگ در آینده.
نویسنده کتاب، هوگو روشا می‌داند که این نوع چالش‌ها و همچنین بسیاری از چالش‌های دیگر، باید از ابتدا مورد توجه قرار گیرند و به شما کمک می‌کند تا طرز فکر مورد نیاز برای ایجاد یک استراتژی حساب شده از قبل را به شما آموزش دهد. این کتاب، رویکردها و الگوهای یادگیری را ارائه می‌دهد تا شما را در جهت ساخت و مدیریت پایدار معماری‌های رویداد محور به سرعت راه بیندازد.

 


مطالبی که در کتاب Practical Event-Driven Microservices Architecture: Building Sustainable and Highly Scalable Event-Driven Microservices (معماری میکروسرویس‌های رویداد محور کاربردی: ساخت میکروسرویس‌های رویداد محور پایدار و بسیار مقیاس پذیر)، یاد خواهید گرفت:

  • درک چالش‌های واقعی معماری‌های رویداد محور و الگوهای مقابله با آن چالش‌ها و سبک سنگین‌های هر راهکار
  • استفاده بردن از مزایای معماری‌های رویداد محور برای ایجاد راهکار‌های مقیاس پذیر و رسیدگی به برنامه‌های قدیمی
  • برنامه ریزی پیاده سازی‌های موفقیت آمیز آینده برای اجتناب از مشکلات رایج و بکارگیری الگو‌های اثبات شده برای مقابله با چالش‌ها در یک پلتفرم واقعی با میلیون‌های کاربر
  • تصمیم گیری در مورد اینکه آیا راهکار‌های رویداد محور برای نیازهای موجود انتخاب مناسبی هستند یا خیر
  • بحث و درک مفاهیم پیشرفته در مورد معماری‌های رویداد محور

 

این کتاب برای چه کسانی است؟

مهندسان نرم افزار و معماران نرم افزار. هر کسی که در حال حاضر با معماری‌های میکروسرویس، عمدتاً میکروسرویس‌های رویداد محور کار می‌کند، از این کتاب بسیار سود خواهد برد. خوانندگانی که با مونولیت‌ها کار می‌کنند نیز سود خواهند برد، زیرا این کتاب مهاجرت از یک برنامه یکپارچه به معماری میکروسرویس رویداد محور را بررسی می‌کند.

  

Table of Contents:
- 1. Embracing Event-Driven Architectures
- 2. Moving from a Monolith to an Event-Driven Architecture
- 3. Defining an Event-Driven Microservice and Its Boundaries
- 4. Structural Patterns and Chaining Processes
- 5. How to Manage Eventual Consistency
- 6. Dealing with Concurrency and Out-of-Order Messages
- 7. Achieving Resilience and Event Processing Reliability in Event-Driven Microservices
- 8. Choosing the Correct Event Schema Design in Event-Driven Microservices
- 9. How to Leverage the User Interface in Event-Driven Microservice Architectures
- 10. Overcoming the Challenges in Quality Assurance

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...