Programming Entity Framework Code First

تاریخ: ۰:۲۲:۴۸ ۱۳۹۲/۴/۸ شنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱۵
تعداد بازدید: ۴۲۳۳
دیدگاه ها: ۱
برچسب ها: Entity Framework | Code First |
Programming Entity Framework Code First
O’Reilly
Julia Lerman, Rowan Miller
978-1-449-31294-7
2012
192
انگلیسی

علاوه بر روش هایی که در Entity Framework 4 برای ساخت مدل برنامه فراهم بود، Microsoft روش دیگری برای مدل سازی، که از همان ابتدا مورد درخواست توسعه دهندگان بود، در دسترس قرار داد.  این نوع جدید مدل سازی، Code First نامیده می‌شود.Code First این اجازه را به شما می‌دهد تا به جای استفاده از فایل EDMX برای مدل سازی ، مدل دامنه خود را با کد تعریف کنید. اگر چه، Model First و Database First از ابزارهای تولید کد برای فراهم کردن کلاس‌های مورد استفاده شما، استفاده می‌کردند، اما بسیاری از توسعه دهندگان،مایل به استفاده از ابزارهای بصری، برای تولید مدل‌های خود نبودند،آن‌ها فقط می‌خواستند کد بنویسند.

در Code First شما تعاریف مدل دامنه خود را با استفاده از کلاس‌های POCO شروع می‌کنید که هیچ وابستگی به Entity Framewok ندارد. Code First به راحتی، بیشتر اطلاعات مدل شما را از روی تعاریف کلاس‌های شما متوجه می‌شود. شما به راحتی می‌توانید،تنظیمات اضافی برای تعریف کامل‌تر مدل‌های خود و یا بازنویس قرار دادهای پیش فرض Code First، فراهم کنید.این تنظیمات نیز به صورت کد نوشته می‌شوند و دیگر خبری از فایل‌های XML و یا ابزارهای طراحی و تولید کد نیست.

Code First جایگزین رویکرد‌های Database First و Model First  برای ساختن مدل‌های داده ای است.در این کتاب مزایای تعریف مدل‌های خود با استفاده از کد،حال چه با دیتابیس موجود کار می‌کنید و یا آن را از اول ایجاد می‌کنید را فرا می‌گیرید.


فصل اول: در این فصل یک دید کلی نسبت به Code First پیدا خواهید کرد و خیلی وارد جزئیات نخواهیم شد.در این قسمت بیشتر سعی شده تا در مورد مزایا و معایب Code First بحث شود، تا شما بتوانید با آگاهی خوبی،اقدام به یادگیر این تکنولوژی بکنید.

فصل دوم:  در این فصل وارد کد نویسی می‌شوید. در این فصل، دست شما به کد می‌رود و می‌توانید با نوشتن چند کلاس ساده و رعایت چند قانون پیش فرض از Code First بهره ببرید. همچنین برای تنظیمات بیشتر از دو روش مهیا یعنی Data Annotations و Fluent API استفاده خواهیم کرد.

فصل سوم: در این فصل شما به صورت دقیق‌تر با قراردادها و تنظیمات Code First آشنا می‌شوید.

فصل چهارم: در این فصل تمرکز بیشتر بر روی برقراری روابط بین کلاس هاست و این که Code First چگونه آن‌ها را به دیتابیس نگاشت می‌کند. قرار دادهای پیش فرض Code First بیشتر روابط بین کلاس‌ها را پوشش می‌دهد و با Fluent API و  Data Annotations این روابط را به صورت دستی برقرار می‌کنیم.

فصل پنجم: در این فصل بیشتر تمرکز بر روی چگونگی نگاشت کلاس‌ها به دیتابیس هست و این نکات وقتی بیشتر اهمیت پیدا می‌کنند که با یک دیتابیس از پیش تهیه شده کار می‌کنیم.این تنظیمات از قبیل تعیین نام جدول، نام و نوع ستون می‌شوند. همچنین انواع وراثت در Code First، از قبیل Table Per Hierarchy، Table Per Type و Table Per Concrete Type را بررسی می‌کنیم.

فصل ششم: در این فصل استراتژی‌های تشکیل دیتابیس و موارد مرتبط با آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

فصل هفتم: در این فصل با تکنیک‌های حرفه ای‌تر در Code First آشنا می‌شویم.

فصل نهم: در این فصل ویژگی‌های Code First در نسخه ای که در آینده منتشر خواهد شد، بررسی می‌شود.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • نویسنده: eleboys تاریخ: ۱۵:۱۳:۳۶ ۱۳۹۴/۵/۲۶ دوشنبه تعداد آرا: ۱

    بسیار عالی، ممنونم
loading...

لطفا منتظر بمانید...