System Design Interview – An insider’s guide, 2nd Edition

تاریخ: 1400/07/29 23:42
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۱۷۹۷
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Coding |software engineering |
کتاب System Design Interview – An insider’s guide, 2nd Edition
Byte Code LLC
Alex Xu
9798664653403
2020
320
English

در بین تمامی مصاحبه‌های فنی، سوالات مصاحبه‌های طراحی سیستم، سخت‌ترین هستند. این سوالات، از مصاحبه شونده‌ها می‌خواهند تا یک معماری را برای یک سیستم نرم افزاری که می‌تواند یک فید خبری، جستجوی گوگل، سیستم چت و غیره باشد، طراحی کنند. این سوالات ترسناک هستند و هیچ الگوی خاصی برای پیروی از آن وجود ندارد. این سوالات، معمولاً دارای گستره بزرگ و مبهم هستند؛ و فرآیند‌ها بی انتها، نامفهوم و بدون یک پاسخ استاندارد یا صحیح هستند.
شرکت‌ها به طور گسترده ای از مصاحبه‌های طراحی سیستم استفاده می‌کنند؛ زیرا مهارت‌های ارتباطی و حل مسئله ای که در این مصاحبه‌ها آزمایش می‌شوند مشابه مهارت‌های مورد نیاز کار روزمره یک مهندس نرم افزار است. مصاحبه شونده بر اساس چگونگی تجزیه و تحلیل یک مسئله مبهم و نحوه حل گام به گام مسئله ارزیابی می‌شود. توانایی‌های مورد آزمایش همچنین شامل نحوه‌ی توضیح ایده، بحث با دیگران و ارزیابی و بهینه سازی سیستم است.
سوالات طراحی سیستم بی انتها هستند. درست مانند دنیای واقعی، تفاوت‌ها و تغییرات زیادی در سیستم وجود دارد. نتیجه مطلوب، ارائه معماری برای دستیابی به اهداف طراحی سیستم است. بسته به مصاحبه کننده، بحث‌ها می‌توانند به روش‌های مختلفی پیش بروند. برخی مصاحبه کنندگان ممکن است معماری سطح بالا را برای پوشش همه جنبه‌ها انتخاب کنند؛ در حالی که برخی ممکن است یک یا چند حوزه را برای تمرکز انتخاب کنند. به طور معمول، نیازمندی‌های سیستم، محدودیت‌ها و گلوگاه‌ها باید به خوبی درک شوند تا جهت مصاحبه کننده و مصاحبه شونده را شکل دهند.
هدف کتاب System Design Interview – An insider's guide, Second Edition (مصاحبه طراحی سیستم – راهنمای خودی، ویرایش دوم)، ارائه یک استراتژی قابل اعتماد برای رویارویی با سوالات مصاحبه طراحی سیستم است. استراتژی و دانش مناسب، برای موفقیت در یک مصاحبه حیاتی است. این کتاب، دانش کاملی در زمینه ایجاد یک سیستم مقیاس پذیر ارائه می‌دهد. هرچه دانش بیشتری از خواندن این کتاب کسب شود، در حل سوالات طراحی سیستم مجهزتر خواهید بود. این کتاب همچنین چارچوبی گام به گام در مورد نحوه برخورد با سوالات طراحی سیستم ارائه می‌دهد. همچنین مثال‌های زیادی را برای نشان دادن رویکرد سیستماتیک با مراحل دقیق که می‌توانید دنبال کنید ارائه می‌دهد. با تمرین مداوم، برای از عهده بر آمدن پرسش‌های مصاحبه طراحی سیستم، به خوبی مجهز خواهید بود.

 


Table Of Contents
- Chapter 1: Scale From Zero To Millions Of Users
- Chapter 2: Back-of-the-envelope Estimation
- Chapter 3: A Framework For System Design Interviews
- Chapter 4: Design A Rate Limiter
- Chapter 5: Design Consistent Hashing
- Chapter 6: Design A Key-value Store
- Chapter 7: Design A Unique Id Generator In Distributed Systems
- Chapter 8: Design A Url Shortener
- Chapter 9: Design A Web Crawler
- Chapter 10: Design A Notification System
- Chapter 11: Design A News Feed System
- Chapter 12: Design A Chat System
- Chapter 13: Design A Search Autocomplete System
- Chapter 14: Design Youtube
- Chapter 15: Design Google Drive
- Chapter 16: The Learning Continues

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...