Modern C++ Programming Cookbook, 2nd Edition

تاریخ: ۱۷:۵۸:۲ ۱۴۰۰/۱/۶ جمعه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۲
تعداد بازدید: ۴۱۸
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: CPP |
کتاب Modern C++ Programming Cookbook, 2nd Edition
Packt Publishing
Marius Bancila
9781800208988
2020
941
English

زبان ++C یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است و به مدت سه دهه به همین صورت بوده است. سی پلاس پلاس با تمرکز بر عملکرد، کارایی و انعطاف پذیری طراحی شده است و الگو هایی مانند برنامه نویسی شی گرا، دستوری (imperative)، عمومی (generic) و تابعی را با هم ترکیب می‌کند. سی پلاس پلاس توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO)، استاندارد شده و طی دهه گذشته دستخوش تغییرات گسترده ای شده است. با استاندارد سازی C++ 11، این زبان وارد عصر جدیدی شد که به طور گسترده ای به آن سی پلاس پلاس مدرن می‌گویند. استنباط نوع (type inference)، حرکت مفاهیم (move semantics)، عبارات لامبدا، اشاره گر‌های هوشمند، مقدار دهی اولیه یکپارچه (uniform initialization)، قالب‌های متغیر و بسیاری از قابلیت‌های جدید دیگر، نحوه نوشتن کد در سی پلاس پلاس را تغییر داده اند تا حدی که تقریباً به نظر می‌رسد که یک زبان برنامه نویسی جدید است. این تغییرات با انتشار استاندارد C++20 که قرار است در سال 2020 اتفاق بیفتد، پیشرفت بیشتری نیز می‌کنند. استاندارد جدید شامل بسیاری از تغییرات جدید در زبان، مانند ماژول ها، مفاهیم و coroutine‌ها و همچنین کتابخانه استاندارد مانند برد‌ها (ranges)، قالب بندی متن و تقویم‌ها است.
کتاب Modern C++ Programming Cookbook, 2nd Edition (برنامه نویسی سی پلاس پلاس مدرن، ویرایش دوم)، به جزئیات تمام مفاهیم اصلی در برنامه نویسی ++C مدرن، مانند توابع و کلاس ها، تکرار کننده‌ها و الگوریتم ها، جریان‌ها و سیستم فایل، threading و همزمانی، اشاره گرهای هوشمند و انتقال مفاهیم (move semantics) و موارد بسیار دیگری می‌پردازد. این کتاب به جنبه‌های کارایی برنامه نویسی به صورت عمقی می‌پردازد و به توسعه دهندگان نحوه‌ی نوشتن کد‌های سریع و جمع و جور را به کمک بهترین شیوه‌ها می‌آموزد. علاوه بر این، این کتاب الگوهای مفید را بررسی می‌کند و در پیاده سازی بسیاری از اصطلاحات، از جمله pimpl، پارامتر نامگذاری شده و attorney-client، آموزش تکنیک هایی همچون اجتناب از تکرار با الگوی کارخانه (factory)، شما را راهنمایی می‌کند. همچنین یک فصل به آزمون واحد اختصاص دارد، جایی که شما با سه کتابخانه پر کاربرد برای ++C آشنا می‌شوید: Boost.Test ، Google Test و Catch2.
با به پایان رساندن این کتاب، شما می‌توانید از قابلیت‌ها و تکنیک‌های برنامه نویسی C++ 11/14/17/20 برای افزایش عملکرد، مقیاس پذیری و کارآیی برنامه‌های خود استفاده کنید. این کتاب برای برنامه نویسان سطح متوسط یا تازه کار سی پلاس پلاس که دانش اولیه ای از سی پلاس پلاس دارند و می‌خواهند به این زبان مسلط شوند و به توسعه دهندگان کارآمد سی پلاس پلاس مدرن تبدیل شوند مفید است. برنامه نویسان با تجربه ++C نیز می‌توانند با استفاده از این کتاب تسلط خود به سی پلاس پلاس را تقویت کرده و مرجع خوبی برای بسیاری از ویژگی‌های زبان و کتابخانه C++ 11/14/17/20 پیدا کرده باشند.

 


مطالبی که در کتاب «برنامه نویسی سی پلاس پلاس مدرن: تسلط پیدا کردن بر هسته زبان سی پلاس پلاس و قابلیت‌های کتابخانه استاندارد با بیش از 100 دستورالعمل به روز شده به C++20، ویرایش دوم» خواهید آموخت:

  • درک قابلیت‌های جدید زبان C++20 و کتابخانه آن و مسائلی که حل می‌کنند
  • مهارت پیدا کردن در استفاده از پشتیبانی استاندارد از threading و همزمانی برای کار‌های روزانه
  • استفاده از کتابخانه استاندارد برای کار با container‌ها، الگوریتم‌ها و iterator ها
  • حل مسائل جستجوی متن و جایگزینی با استفاده از عبارات منظم
  • کار با انواع مختلف رشته‌ها و یادگیری جنبه‌های مختلف کامپایل کردن
  • بهره مندی از کتابخانه فایل سیستم برای کار با فایل‌ها و مسیر ها
  • پیاده سازی الگو‌ها و اصطلاحات مفید مختلف
  • بررسی چارچوب‌های پر استفاده تست برای سی پلاس پلاس

 

Table of Contents:
- Chapter 1: Learning Modern Core Language Features
- Chapter 2: Working with Numbers and Strings
- Chapter 3: Exploring Functions
- Chapter 4: Preprocessing and Compilation
- Chapter 5: Standard Library Containers, Algorithms, and Iterators
- Chapter 6: General-Purpose Utilities
- Chapter 7: Working with Files and Streams
- Chapter 8: Leveraging Threading and Concurrency
- Chapter 9: Robustness and Performance
- Chapter 10: Implementing Patterns and Idioms
- Chapter 11: Exploring Testing Frameworks
- Chapter 12: C++20 Core Features
برای دانلود، نام پایتخت ایران را به فارسی و با ط دسته دار بنویسید:

اگر جواب سوال را نمی دانید به این گروه تلگرامی مراجعه کنید.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...