Computer Networks: A Systems Approach, 6th Edition

تاریخ: ۲۳:۲۱:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ یکشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۴۸۱
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Computer Networks |
کتاب Computer Networks: A Systems Approach, 6th Edition
Morgan Kaufmann
Bruce S. Davie, Larry L. Peterson
9780128182000
2021
848
English

تقریباً 10 سال از انتشار پنجمین ویرایش از کتاب «شبکه‌های کامپیوتری: رویکرد سیستم ها» می‌گذرد. از آن زمان چیزهای زیادی تغییر کرده اند، که قابل توجه‌ترین آنها، انفجار برنامه‌های ابری و تلفن‌های هوشمند بوده اند. از بسیاری جهات،‌ این یادآور همان تاثیر چشمگیری است که زمانی که ما اولین ویرایش این کتاب را در سال 1996 منتشر کردیم، وب بر روی اینترنت داشت‌.
کتاب Computer Networks: A Systems Approach, Sixth Edition (شبکه‌های کامپیوتری: رویکرد سیستم ها، ویرایش ششم) نوشته شده توسط Bruce S. Davie و Larry L. Peterson، اصول کلیدی شبکه‌های کامپیوتری را با استفاده از مثال‌های واقعی از طراحی پروتکل و شبکه بررسی می‌کند. این کتاب درسی پر فروش، با استفاده از اینترنت به عنوان مثال اصلی، پروتکل‌های مختلف و فناوری‌های شبکه را توضیح می‌دهد. رویکرد سیستم گرای این کتاب دانشجویان را تشویق می‌کند تا به این فکر کنند که چگونه اجزای جداگانه شبکه در سیستمی از تعاملات بزرگتر و پیچیده قرار می‌گیرند. ویرایش ششم این کتاب، مطالب کاملا به روز شده ای را همراه با پوشش بسط یافته ای از موضوعات بسیار مهم را برای متخصصان و دانشجویان شبکه شامل می‌شود. همچنین این کتاب توسط مشارکت کنندگان زیادی از طریق یک مدل متن باز منحصر به فرد که به طور مشترک توسط نویسندگان و ناشران توسعه داده شده، تهیه شده است.

 


به روز رسانی‌های ویرایش ششم کتاب Computer Networks: A Systems Approach، شامل موارد زیر می‌شود:

  • ما مثال‌ها را به روز کرده ایم تا وضعیت فعلی جهان را منعکس کنیم. این شامل حذف موارد منسوخ شده (به عنوان مثال مودم dial-up)، استفاده از برنامه‌های محبوب (مثل Netflix و Spotify) برای ایجاد انگیزه برای حل مسائل و به روز رسانی اعداد برای نشان دادن فناوری‌های پیشرفته (به عنوان نمونه اترنت 10 گیگابیت بر ثانیه) است.
  • ما نقاط را بین تحقیقات اصلی که منجر به توسعه فناوری هایی مانند پخش چندرسانه ای، پخش ویدیو بلادرنگ، کیفیت خدمات و برنامه‌های ابری شناخته شده دیگر مانند Zoom، Netflix و Spotify شده اند را متصل می‌کنیم. این با تأکید ما بر روند طراحی و نه فقط نتیجه نهایی که امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است مطابقت دارد، زیرا بیشتر کارکرد اینترنت عمدتا توسط خدمات تجاری اختصاصی ارائه می‌شود.
  • ما اینترنت را در زمینه ای گسترده‌تر از Cloud و به همان اندازه مهم، در زمینه قدرت‌های تجاری که ابر را شکل می‌دهند، قرار می‌دهیم. این حداقل تأثیر را بر روی جزئیات فنی ارائه شده در کل کتاب دارد، اما در بخش جدید «چشم انداز» ارائه شده در پایان هر فصل مورد بحث قرار گرفته است. ما امیدواریم که یکی از اثرات جانبی این مبحث، تقدیر و تشکر از پیشرفت مستمر اینترنت و فرصت نوآوری ارائه شده باشد.
  • ما اصول مهم طراحی شبکه را به صورت یک سری نکات کلیدی در کل کتاب فشرده کرده ایم. هر نکته، یک بیان مختصر و مفیدی از یک قاعده کلی طراحی سیستم یا یک مفهوم اساسی شبکه است که از مثال‌های ارائه شده در متن پیرامون استفاده می‌کند. از نظر آموزشی، این نکات متناسب با اهداف یادگیری سطح بالای کتاب هستند.

  

Table of Contents:
- 1 Foundation
- 2 Direct Links
- 3 Internetworking
- 4 Advanced Internetworking
- 5 End-to-End Protocols
- 6 Congestion Control
- 7 End-to-End Data
- 8 Network Security
- 9 Applications
- Solutions to Select Exercises
 
برای دانلود، نام پایتخت ایران را به فارسی و با ط دسته دار بنویسید:

اگر جواب سوال را نمی دانید به این گروه تلگرامی مراجعه کنید.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...