Professional Scrum Development with Azure DevOps

تاریخ: ۲۰:۴۸:۳۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ چهارشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۸۰۴
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Agile Development | SCRUM |
کتاب Professional Scrum Development with Azure DevOps
Microsoft Press
Richard Hundhausen
9780136789239
2021
432
English

اسکرام چارچوبی برای توسعه و حفظ محصولات پیچیده مانند نرم افزار است. Scrum فقط مجموعه ای از قوانین است که در Scrum Guide تعریف شده اند و نقش ها، رویدادها، مصنوعات و همچنین قوانینی را که آنها را به هم پیوند می‌دهند را توصیف می‌کند. این چارچوب در صورت استفاده صحیح، یک تیم را قادر می‌سازد تا مشکلات پیچیده را برطرف کند در حالی که خلاقانه و مولدانه، محصولاتی با بالاترین ارزش ممکن را ارائه می‌دهد. اسکرام یک روش چابک (Agile) است. در حقیقت، این روش محبوب‌ترین روش Agile است که امروزه استفاده می‌شود.
اسکرام از رویکردی تکرار شونده و افزایشی برای بهینه سازی قابل پیش بینی بودن و کنترل ریسک استفاده می‌کند. این ناشی از ماهیت کنترل فرآیند تجربی اسکرام است. از طریق استفاده صحیح از بازرسی، سازگاری و شفافیت، یک تیم اسکرام می‌تواند روش جدیدی را برای انجام کاری (یک آزمایش) امتحان کند و مفید بودن آن را پس از یک تکرار کوتاه اندازه گیری کند. سپس آنها می‌توانند به طور جمعی تصمیم بگیرند که این شیوه را بپذیرند، گسترش دهند یا آن را کنار بگذارند. این، ابزارهایی که یک تیم استفاده می‌کند و نحوه استفاده از آنها را نیز شامل می‌شود.
ترکیب Scrum با ابزارهای موجود در Microsoft Azure DevOps یک اتحاد قدرتمند را تشکیل می‌دهد. هدف کتاب Professional Scrum Development with Azure DevOps (توسعه اسکرام حرفه ای با آژور دِو اُپس) تالیف Richard Hundhausen، ایجاد درک اولیه از اسکرام و چگونگی پشتیبانی از Scrum در Azure DevOps است. من همچنین توضیح خواهم داد که کدام شیوه‌ها وقتی بدون استفاده از ابزار‌ها اجرا شوند ارزش بیشتری ارائه خواهند داد. علاوه بر این، من به ابزارهایی که به اشتباه به عنوان چابک به بازار عرضه شده اند اشاره خواهم کرد و آنها را با شیوه‌های ترجیحی‌تر مقایسه می‌کنم.
در توسعه نرم افزار، هر چیزی و همه چیز می‌توانند در یک لحظه تغییر کنند. تیم‌های سالم این را می‌دانند. آنها همچنین می‌دانند که بازرسی مداوم و انطباق با روش انجام کار ها، یک راه زندگی است. تیم‌های اسکرام با عملکرد بالا، این کار را یک گام فراتر می‌برند. آنها می‌دانند که در هر مانعی یا اختلال در کارکرد، فرصتی برای یادگیری و پیشرفت است. خواندن این کتاب اولین قدم عالی است.
این کتاب برای هر عضوی از تیم توسعه نرم افزار که از Scrum استفاده می‌کند یا قصد استفاده از Scrum را دارد، ارزشمند خواهد بود. من در درجه اول بر مسئولیت‌ها و وظایف توسعه دهنده تمرکز می‌کنم (که در Scrum شامل طراحان، معماران، کد نویسان، تست کنندگان، نویسندگان فنی و غیره است.). صاحبان محصولات و اسکرام مسترها نیز از این کتاب بهره خواهند گرفت، زیرا آنها از بسیاری از ابزارهای Azure DevOps برای برنامه ریزی و مدیریت کار خود و ارزیابی پیشرفت استفاده خواهند کرد. ذینفعان از جمله مشتریان، کاربران، حامیان مالی و مدیران نیز از این کتاب بهره خواهند برد، خصوصاً وقتی یاد بگیرند که طبق قوانین Scrum چه کارهایی را باید انجام دهند و چه کارهایی نباید انجام دهند و کدام ابزارها در Azure DevOps از این قوانین پشتیبانی می‌کنند.
این کتاب در درجه اول بر استفاده از Scrum برای محصولات نرم افزاری تمرکز دارد، بیشتر به این دلیل که حوزه مورد نظر Azure DevOps است. با این حال، بیشتر این کتاب فراتر از توسعه نرم افزار و پروژه‌های IT قابل استفاده است. از آنجا که اسکرام یک چارچوب سبک برای توسعه راهکار‌های تطبیق پذیر با انواع مسائل پیچیده است، راهنمای موجود در این کتاب می‌تواند در مورد توسعه هر نوع کالایی مانند خدمات، کالاهای فیزیکی یا موارد انتزاعی‌تر به کار گرفته شود.

 

 

مطالبی که در کتاب Professional Scrum Development with Azure DevOps (توسعه اسکرام حرفه ای با آژور دِو اُپس) تالیف ریچارد هوندهاوزن خواهید آموخت:

  • عمیق‌تر کردن درک خود از چارچوب اسکرام و اسکرام حرفه ای بر اساس راهنمای اسکرام 2020
  • ارائه برنامه ریزی و ردیابی موارد کاری اثبات شده و به سرعت بهره بردن از Azure Board ها
  • بهبود “pre-game” اسکرام خودتان: وظایفی که قبل از اولین Sprint خودتان انجام می‌دهید
  • استفاده از Azure DevOps برای ایجاد و مدیریت backlog ها، برنامه ریزی Sprint‌ها و همکاری در سراسر آن ها
  • بهبود در مقیاس با Scaled Professional Scrum و چارچوب Nexus Scaled Scrum
  • تشخیص اینکه کدام روشها هنوز بدون استفاده از ابزار‌ها به طور کارآمدتری انجام می‌شوند
  • تعریف و بهینه سازی جریان تیم، غلبه بر اختلالات عملکردی رایج و تبدیل شدن به یک تیم حرفه ای اسکرام

  

Table of Contents:
- Part I Scrumdamentals
- Chapter 1 Professional Scrum
- Chapter 2 Azure DevOps
- Chapter 3 Azure Boards
- Part II Practicing Professional Scrum
- Chapter 4 The Pre-game
- Chapter 5 The Product Backlog
- Chapter 6 The Sprint
- Chapter 7 Planning with Tests
- Chapter 8 Effective Collaboration
- Part III Improving
- Chapter 9 Improving Flow
- Chapter 10 Continuous Improvement
- Chapter 11 Scaled Professional Scrum
نام پایتخت ایران را به فارسی و با ط دسته دار بنویسید:

اگر جواب سوال را نمی دانید به این گروه تلگرامی مراجعه کنید.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...