Introduction to Java Programming and Data Structures, Comprehensive Version, 12th Edition

تاریخ: 1399/11/22 11:43
توسط: MotoMan
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۲۴۹۱
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Java |
کتاب Introduction to Java Programming and Data Structures, Comprehensive Version, 12th Edition
Pearson
Y. Daniel Liang
9780136520238
2019
1717
English

این کتاب با معرفی تکنیک‌ها و مفاهیم پایه ای برنامه نویسی قبل از طراحی کلاس‌های سفارشی، ابتدا به مبانی پرداخته است. مفاهیم و تکنیک‌های اساسی عبارات انتخاب، حلقه ها، متد‌ها و آرایه ها، پایه و اساس برنامه نویسی هستند. ساختن این پایه قوی، دانشجویان را برای یادگیری برنامه نویسی شی گرا و برنامه نویسی پیشرفته جاوا آماده می‌کند. این کتاب، برنامه نویسی را به روش مسئله محور آموزش می‌دهد که بیشتر بر حل مسئله متمرکز است تا نحو. ما با استفاده از مسائل تامل برانگیز در زمینه‌های گسترده، برنامه نویسی مقدماتی را جالب می‌کنیم. موضوع اصلی فصل‌های اولیه نیز حل مسئله است. همچنین نحو و کتابخانه مناسب معرفی شده اند تا خوانندگان بتوانند برای حل مسائل برنامه بنویسند. برای حمایت از آموزش برنامه نویسی به روش مسئله محور، این کتاب مشکلات متنوعی را در سطوح دشواری مختلف برای ایجاد انگیزه در دانشجویان ارائه می‌دهد. برای جلب نظر دانشجویان در همه گرایش ها، این مسائل بسیاری از حوزه‌های کاربردی از جمله ریاضی، علوم، تجارت، مالی، بازی، انیمیشن و چندرسانه ای را شامل می‌شود.
کتاب Introduction to Java Programming and Data Structures, Comprehensive Version, 12th Edition (مقدمه ای بر برنامه نویسی جاوا و ساختمان‌های داده، نسخه جامع، ویرایش دوازدهم) تالیف Y. Daniel Liang (دانیل لیانگ)، برنامه نویسی، ساختمان‌های داده و الگوریتم‌ها را در یک کتاب یکپارچه کرده است. این کتاب یک رویکرد عملی را برای آموزش ساختمان‌های داده به کار گرفته است. ما ابتدا نحوه استفاده از ساختمان‌های داده مختلف را برای توسعه الگوریتم‌های کارآمد معرفی می‌کنیم و سپس نحوه پیاده سازی این ساختمان‌های داده را نشان می‌دهیم. از طریق پیاده سازی، دانشجویان درک عمیقی از کارایی ساختمان داده‌ها و نحوه و زمان استفاده از برخی ساختمان داده‌ها را به دست خواهند آورد. در پایان، ما ساختمان داده‌های سفارشی را برای درخت‌ها و گراف‌ها طراحی و پیاده سازی خواهیم کرد.
این کتاب در دوره‌های مقدماتی برنامه نویسی، ساختمان داده‌ها و الگوریتم‌ها به طور گسترده در دانشگاه‌های جهان استفاده می‌شود. نسخه جامع این کتاب، اصول برنامه نویسی، برنامه نویسی شی گرا، برنامه نویسی GUI، ساختمان‌های داده، الگوریتم ها، همزمانی، شبکه، پایگاه داده و برنامه نویسی وب را پوشش می‌دهد. این کتاب طراحی شده است تا دانشجویان را برای تبدیل شدن به برنامه نویسان با مهارت جاوا آماده کند.
بهترین روش آموزش برنامه نویسی، همراه با مثال است و تنها راه برای یادگیری برنامه نویسی، انجام دادن است. مفاهیم پایه با مثال توضیح داده شده اند و تعداد زیادی تمرین با سطوح مختلف دشواری برای تمرین دانشجویان ارائه شده است. برای دوره‌های برنامه نویسی، بعد از هر درس تمرینات برنامه نویسی را نیز تعیین کرده ایم.

 


تغییرات جدید کتاب Introduction to Java Programming and Data Structures, Comprehensive Version, 12th Edition (مقدمه ای بر برنامه نویسی جاوا و ساختمان‌های داده، نسخه جامع، ویرایش دوازدهم) تالیف Y. Daniel Liang (دانیل لیانگ) عبارتند از:

  • به جاوا 9، 10 و 11 به روز شده است. با استفاده از قابلیت‌های جدید جاوا 9، 10 و 11، مثال‌ها بهبود داده شده و ساده شده اند.
  • فصل‌های GUI به JavaFX 11 به روز شده اند. مثال‌ها بازنگری شده اند. رابط‌های کاربری در مثال‌ها و تمرینات، در حال حاضر قابل تغییر اندازه هستند و در مرکز پنجره نمایش داده می‌شوند.
  • مثال‌ها و تمرین‌های بیشتر در فصلهای ساختمان داده‌ها از عبارات Lambda برای ساده سازی کد نویسی استفاده کرده اند.
  • از هر دوی Comparable و Comparator برای مقایسه عناصر در Heap ، PriorityQueue ، BST و AVLTree استفاده شده است. این با Java API سازگار است و از کاربرد و انعطاف بیشتری برخوردار است.
  • الگوریتم‌های تطبیق رشته در فصل 22 معرفی شده اند.
  • VideoNotes به روز شده اند.
  • تمرینات اضافی ارائه شده در کتاب چاپ نشده است. این تمرینات فقط برای مدرسان در دسترس است.

  

Table of Contents:
- Chapter 1 Introduction to Computers, Programs, and Java™
- Chapter 2 Elementary Programming
- Chapter 3 Selections
- Chapter 4 Mathematical Functions, Characters, and Strings
- Chapter 5 Loops
- Chapter 6 Methods
- Chapter 7 Single-Dimensional Arrays
- Chapter 8 Multidimensional Arrays
- Chapter 9 Objects and Classes
- Chapter 10 Object-Oriented Thinking
- Chapter 11 Inheritance and Polymorphism
- Chapter 12 Exception Handling and Text I/O
- Chapter 13 Abstract Classes and Interfaces
- Chapter 14 JavaFX Basics
- Chapter 15 Event-Driven Programming and Animations
- Chapter 16 JavaFX UI Controls and Multimedia
- Chapter 17 Binary I/O
- Chapter 18 Recursion
- Chapter 19 Generics
- Chapter 20 Lists, Stacks, Queues, and Priority Queues
- Chapter 21 Sets and Maps
- Chapter 22 Developing Efficient Algorithms
- Chapter 23 Sorting
- Chapter 24 Implementing Lists, Stacks, Queues, and Priority Queues
- Chapter 25 Binary Search Trees
- Chapter 26 AVL Trees
- Chapter 27 Hashing
- Chapter 28 Graphs and Applications
- Chapter 29 Weighted Graphs and Applications
- Chapter 30 Aggregate Operations for Collection Streams
 

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...