Kotlin Programming: The Big Nerd Ranch Guide

تاریخ: ۱۴:۴۵:۱۶ ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ جمعه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۶۲۷
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Android | Kotlin |
کتاب Kotlin Programming: The Big Nerd Ranch Guide
Big Nerd Ranch Guides
David Greenhalgh, Josh Skeen
9780135161630
2018
384
English

در سال 2011 شرکت JetBrains توسعه زبان برنامه نویسی Kotlin را به عنوان جایگزینی برای کد نویسی به زبان هایی همچون Java یا Scala برای اجرا بر روی Java Virtual Machine اعلام کرد. شش سال بعد، گوگل اعلام کرد که زبان برنامه نویسی کاتلین، یک مسیر توسعه پشتیبانی شده به طور رسمی برای سیستم عامل اندروید خواهد بود. حوزه‌ی کاتلین به سرعت از زبانی با آینده ای روشن تبدیل به زبانی شد که در مهم‌ترین سیستم عامل موبایل جهان، برنامه‌ها از آن استفاده کرده اند. امروزه، شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، اوبر، نتفلیکس، کاپیتال وان، آمازون و غیره از کاتلین به دلیل مزایای فراوان آن از جمله نحو مختصر، قابلیت‌های مدرن و قابلیت همکاری یکپارچه با کد جاوا قدیمی، استقبال کرده اند.

برای درک جذابیت Kotlin، ابتدا باید نقش جاوا را در فضای توسعه نرم افزار مدرن درک کنید. این دو زبان تا حد زیادی با هم گره خورده اند، زیرا کد کاتلین اغلب برای ماشین مجازی جاوا نوشته می‌شود. جاوا زبانی قوی و پر سابقه است و سالهاست که یکی از متداول‌ترین زبان‌های مورد استفاده در کدهای عملیاتی است. با این حال، از زمان انتشار جاوا در سال 1995، چیزهای زیادی در مورد آنچه که یک زبان برنامه نویسی خوب ایجاد می‌کند، آموخته شده است. جاوا پیشرفت‌های بسیاری را که توسعه دهندگان از کار با زبان‌های مدرن‌تر لذت می‌برند را از دست داده است.
زبان Kotlin از یادگیری‌های به دست آمده در تصمیمات طراحی زبان جاوا (و زبان‌های دیگر همچون Scala) بهره می‌برد. این زبان، فراتر از آنچه که در زبان‌های قدیمی امکان پذیر بود تکامل یافته و آنچه را که برای آنها دردناک بود را اصلاح کرده است. در مورد چگونگی پیشرفت کاتلین بر جاوا و ارائه تجربه توسعه قابل اطمینان تر، در فصل‌های بعدی بیشتر خواهید آموخت؛ و کاتلین فقط زبان بهتری برای نوشتن کد برای اجرا در ماشین مجازی جاوا نیست. Kotlin یک زبان چند پلتفرمی است که همه منظوره بودن را هدف قرار گرفته است: از Kotlin می‌توان برای نوشتن برنامه‌های بومی macOS و ویندوز، برنامه‌های جاوا اسکریپت و البته برنامه‌های اندرویدی استفاده کرد. استقلال پلتفرم به این معنی است که Kotlin کاربردهای متنوعی دارد.

کتاب Kotlin Programming: The Big Nerd Ranch Guide (برنامه نویسی کاتلین: راهنمای بیگ نرد رنچ)، بر اساس دوره محبوب ملزومات کاتلین Big Nerd Ranch است که به شما نشان می‌دهد تا چگونه از طریق مثال‌های عملی و توضیحات واضح مفاهیم کلیدی کاتلین و API‌های اساسی، با زبان برنامه نویسی کاتلین به طور موثر کار کنید. این کتاب که برای Kotlin 1.2 نوشته شده است، همچنین شما را با محیط توسعه JetBrains IntelliJ IDEA آشنا می‌کند.

خواه شما یک توسعه دهنده باتجربه اندروید باشید که به دنبال ویژگی‌های مدرن فراتر از آنچه جاوا ارائه می‌دهد هستید یا یک توسعه دهنده تازه کار آماده برای یادگیری اولین زبان برنامه نویسی خود، نویسندگان این کتاب، شما را از اصول اولیه تا استفاده پیشرفته از کاتلین راهنمایی می‌کنند. در پایان این کتاب، شما قادر خواهید بود تا برنامه‌های قابل اطمینان و مفید را با با Kotlin بسازید.


Table of Contents:
- Chapter 1  Your First Kotlin Application
- Chapter 2  Variables, Constants, and Types
- Chapter 3  Conditionals
- Chapter 4  Functions
- Chapter 5  Anonymous Functions and the Function Type
- Chapter 6  Null Safety and Exceptions
- Chapter 7  Strings
- Chapter 8  Numbers
- Chapter 9  Standard Functions
- Chapter 10  Lists and Sets
- Chapter 11  Maps
- Chapter 12  Defining Classes
- Chapter 13  Initialization
- Chapter 14  Inheritance
- Chapter 15  Objects
- Chapter 16  Interfaces and Abstract Classes
- Chapter 17  Generics
- Chapter 18  Extensions
- Chapter 19  Functional Programming Basics
- Chapter 20  Java Interoperability
- Chapter 21  Building Your First Android Application with Kotlin
- Chapter 22  Introduction to Coroutines
- Chapter 23  Afterword
- Appendix A. More Challenges
نام پایتخت ایران را به فارسی و با ط دسته دار بنویسید:

اگر جواب سوال را نمی دانید به این گروه تلگرامی مراجعه کنید.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...