Introducing Python: Modern Computing in Simple Packages, 2nd Edition

تاریخ: ۲۰:۴۳:۵۸ ۱۳۹۹/۱۰/۱ دوشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۶۸۹
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Python |
کتاب Introducing Python: Modern Computing in Simple Packages, 2nd Edition
O'Reilly Media
Bill Lubanovic
9781492051367
2019
605
English

همانطور که عنوان نوید می‌دهد این کتاب، زبان برنامه نویسی پایتون را که یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی جهان است، به شما معرفی می‌کند. کتاب Introducing Python: Modern Computing in Simple Packages 2nd Edition (ویرایش دوم معرفی پایتون: محاسبات مدرن در بسته‌های ساده) تالیف Bill Lubanovic، هم برای برنامه نویسان تازه کار و هم برای برنامه نویسان با تجربه‌تری که می‌خواهند پایتون را به زبان هایی که در حال حاضر می‌دانند نیز اضافه کنند در نظر گرفته شده است.
در بیشتر موارد، یادگیری یک زبان کامپیوتری آسان‌تر از یادگیری یک زبان انسانی است؛ چرا که ابهامات و استثنا‌های کمتری وجود دارند تا نیاز باشد در ذهن خود نگه دارید. پایتون یکی از با ثبات‌ترین و واضح‌ترین زبان‌های کامپیوتری است. زبان Python، سهولت یادگیری، سادگی استفاده و قدرت بیان را به صورتی متعادل ارائه کرده است.

زبان‌های کامپیوتری از داده‌ها (مانند اسم‌ها در زبانهای گفتاری) و دستورالعمل‌ها یا کد (مانند فعل) ساخته شده اند؛ و شما به هر دو نیاز دارید. در فصل‌های متناوب، شما با ساختمان داده‌ها و کد‌های پایه ای پایتون آشنا خواهید شد، نحوه‌ی ترکیب آن‌ها را یاد خواهید گرفت و چیز‌های پیشرفته‌تری از آن‌ها ایجاد می‌کنید. برنامه هایی که می‌خوانید و می‌نویسید طولانی‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند. با استفاده از تشبیه به نجاری، ما با چکش، میخ و تکه‌های چوب شروع خواهیم کرد. در نیمه اول این کتاب، ما کامپوننت‌های تخصصی‌تر تا معادل‌های ماشین‌های تراش و سایر ابزارهای برقی را معرفی خواهیم کرد.

شما نه تنها زبان، بلکه چه کارهایی با آن می‌توان کرد را نیز خواهید گرفت. ما با زبان پایتون و کتابخانه استاندارد “batteries included” آن شروع خواهیم کرد، اما همچنان به شما نشان می‌دهم که چگونه برخی از بسته‌های شخص ثالث خوب را پیدا، دانلود، نصب و استفاده کنید. تاکید من بیشتر بر روی چیز هایی است که در طول بیش از ۱۰ سال توسعه عملیاتی با پایتون، واقعا مفید یافتم است تا موضوعات حاشیه ای یا هک‌های پیچیده. اگرچه این کتاب یک مقدمه است، برخی از مباحث پیشرفته را نیز شامل می‌شود، زیرا می‌خواهم آنها را در معرض دید شما قرار دهم. حوزه هایی مانند پایگاه داده و وب نیز پوشش داده شده اند، اما فناوری به سرعت تغییر می‌کند. اکنون از یک برنامه نویس پایتون انتظار می‌رود تا چیز هایی در مورد رایانش ابری، یادگیری ماشین و یا جریان رویداد بداند. در این کتاب چیز هایی در مورد همه اینها پیدا خواهید کرد.

 


شما با ویرایش دوم کتاب «معرفی پایتون: محاسبات مدرن در بسته‌های ساده»، پایه ای قوی از زبان Python به دست خواهید آورد؛ از جمله بهترین شیوه‌ها برای تست کردن، دیباگ کردن، استفاده مجدد از کد و سایر نکات مربوط به توسعه. این کتاب همچنین با استفاده از ابزارهای مختلف پایتون و بسته‌های متن باز، نحوه استفاده از پایتون را برای کاربردهای تجاری، علمی و هنری به شما نشان می‌دهد.

  

Table of Contents:
- I. Python Basics
- 1. A Taste of Py
- 2. Data: Types, Values, Variables, and Names
- 3. Numbers
- 4. Choose with if
- 5. Text Strings
- 6. Loop with while and for
- 7. Tuples and Lists
- 8. Dictionaries and Sets
- 9. Functions
- 10. Oh Oh: Objects and Classes
- 11. Modules, Packages, and Goodies
- II. Python in Practice
- 12. Wrangle and Mangle Data
- 13. Calendars and Clocks
- 14. Files and Directories
- 15. Data in Time: Processes and Concurrency
- 16. Data in a Box: Persistent Storage
- 17. Data in Space: Networks
- 18. The Web, Untangled
- 19. Be a Pythonista
- 20. Py Art
- 21. Py at Work
- 22. Py Sci
- A. Hardware and Software for Beginning Programmers
- B. Install Python 3
- C. Something Completely Different: Async
- D. Answers to Exercises
- E. Cheat Sheets
برای دانلود، نام پایتخت ایران را به فارسی و با ط دسته دار بنویسید:

اگر جواب سوال را نمی دانید به این گروه تلگرامی مراجعه کنید.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...