User Story Mapping: Discover the Whole Story, Build the Right Product

تاریخ: 1399/09/21 08:52
توسط: MotoMan
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۲۱۰۵
دیدگاه ها: ۱
برچسب ها: Agile Development |SCRUM |
کتاب User Story Mapping: Discover the Whole Story, Build the Right Product
O'Reilly Media
Jeff Patton
9781491904909
2014
324
English

من تصمیم گرفته ام تا در مورد یک روش ساده که به آن story mapping (نگاشت داستان) می‌گویم، بنویسم. من و افراد زیاد دیگری، نگاشت‌های ساده ای می‌سازیم تا به ما کمک کنند که با هم با دیگران کار کنیم و تجربه استفاده از یک محصول را تصور کنیم. ساختن یک نگاشت خیلی ساده است. با همکاری دیگران، من داستان یک محصول را تعریف می‌کنم و هر قدم بزرگی که کاربران در این داستان بر می‌دارند را در یک جریان چپ به راست روی یادداشت‌های چسبان می‌نویسم. سپس، ما بر می‌گردیم و در مورد جزئیات هر مرحله صحبت خواهیم کرد و این جزئیات را روی یادداشت‌های چسبان می‌نویسیم و آنها را به صورت عمودی در زیر هر مرحله قرار می‌دهیم. نتیجه، یک ساختار ساده جدول مانند است که داستانی را از چپ به راست تعریف می‌کند و آن را از بالا به پایین به جزئیات می‌شکند. این سرگرم کننده و سریع است و این جزئیات، backlog بهتری از داستان‌ها را برای پروژه‌های توسعه چابک ما می‌سازند.
نوشتن کتاب در این باره چقدر می‌تواند پیچیده باشد؟ اما معلوم شد که حتی چیز‌های ساده نیز می‌توانند بسیار پیچیده باشند. نوشتن در مورد اینکه چرا می‌خواهید یک نگاشت داستانی بسازید، چه چیزی هنگام ساختن آن اتفاق می‌افتد و همه روش‌های مختلفی که می‌توانید از آن استفاده کنید، احتیاج به صفحات خیلی زیادی داشت. از آنچه فکر می‌کردم چیز‌های بیشتری برای این شیوه ساده وجود داشت.
اگر از یک روند توسعه چابک استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد لیست کار‌های انجام نشده (backlogs) را با داستان‌های کاربری پر می‌کنید. از آنجایی که من تصور می‌کردم که داستان‌ها (stories) شیوه رایجی هستند، نوشتن درباره آنها در این کتاب باعث اتلاف وقت من می‌شود. اما من اشتباه می‌کردم. در یک دهه و نیم از زمانی که داستان‌ها توسط Kent Beck برای اولین بار توصیف شده اند، آنها بیشتر از هر زمان دیگری محبوب‌تر هستند و همچنین بیشتر بد فهمیده و بد استفاده شده اند. این مرا ناراحت می‌کند. علاوه بر این، همه مزایایی که ما از نگاشت داستان به دست می‌آوریم را از بین می‌برد. بنابراین، در این کتاب، من مایلم تا آنجا که می‌توانم تصورات غلط بزرگ در مورد داستان‌ها و نحوه استفاده از آنها در توسعه نرم افزار Agile و Lean را اصلاح کنم. به همین دلیل، به گفته Tom Waits، من این «ساندویچ را به یک ضیافت» تبدیل کرده ام.
نگاشت داستان کاربری، ابزاری ارزشمند برای توسعه نرم افزار است؛ اما وقتی که دلیل و نحوه‌ی استفاده از آن را بفهمید. این کتاب آموزنده، بررسی می‌کند که چگونه این تکنیک اغلب بد فهمیده شده، می‌تواند به تیم شما کمک کند تا بر روی کاربران و نیاز هایشان بدون گم شدن در ویژگی‌های منحصر به فرد محصول، متمرکز باقی می‌بماند.
نویسنده این کتاب، Jeff Patton به شما نشان می‌دهد که چگونه نگاشت‌های داستانی متغیر، تیم شما را قادر می‌سازد تا در طول مراحل توسعه گفتگوهای بهتری درباره پروژه انجام دهند. تیم شما یاد خواهد گرفت تا به درکی مشترک از آن چه که شما کوشش می‌کنید تا بسازید برسد.

 


مطالبی که در کتاب User Story Mapping: Discover the Whole Story, Build the Right Product (نگاشت داستان‌های کاربری: بررسی کل داستان، ساخت محصول مناسب) تالیف Jeff Patton ( جف پاتن)، خواهید آموخت:

  • دیدن نمایی سطح بالا از story mapping با تمرینی برای یادگیری مفاهیم کلیدی
  • درک اینکه داستان‌ها واقعا چگونه کار می‌کنند و چگونه در پروژه‌های Agile و Lean محقق می‌شوند
  • بررسی دقیق چرخه عمر یک داستان، شروع کردن با فرصت‌ها و حرکت عمیق‌تر به کشف
  • آماده کردن داستان‌های خودتان، توجه کردن هنگام ساختن آن‌ها و یادگیری از آن هایی که شما به نرم افزار واقعی تبدیل می‌کنید

 

  

Table of Contents:
- Chapter 1. The Big Picture
- Chapter 2. Plan to Build Less
- Chapter 3. Plan to Learn Faster
- Chapter 4. Plan to Finish on Time
- Chapter 5. You Already Know How
- Chapter 6. The Real Story About Stories
- Chapter 7. Telling Better Stories
- Chapter 8. It’s Not All on the Card
- Chapter 9. The Card Is Just the Beginning
- Chapter 10. Bake Stories Like Cake
- Chapter 11. Rock Breaking
- Chapter 12. Rock Breakers
- Chapter 13. Start with Opportunities
- Chapter 14. Using Discovery to Build Shared Understanding
- Chapter 15. Using Discovery for Validated Learning
- Chapter 16. Refine, Define, and Build
- Chapter 17. Stories Are Actually Like Asteroids
- Chapter 18. Learn from Everything You Build

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • نویسنده: سمانه میرزائی تاریخ: 1400/12/17 01:48 تعداد آرا: ۰

    سلام وقتتون بخیر. من این فایلو دانلود می‌کنم اما نشون نمیده چرا؟
loading...

لطفا منتظر بمانید...