Design and Build Great Web APIs: Robust, Reliable, and Resilient

تاریخ: 1399/08/30 14:18
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۲۱۱۳
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: WEB API |
کتاب Design and Build Great Web APIs: Robust, Reliable, and Resilient
Pragmatic Bookshelf
Mike Amundsen
9781680506808
2020
250
English

API‌ها با سرعت فزاینده ای دنیای تجارت را متحول می‌کنند. با کمک این کتاب، مهارت‌های اساسی مورد نیاز برای طراحی سریع، ساخت و استقرار API‌های وب با کیفیت که قوی، قابل اطمینان و مقاوم هستند را کسب کنید. از طراحی اولیه به وسیله نمونه سازی اولیه و پیاده سازی تا استقرار API‌های حیاتی برای سازمان خودتان، همه را خواهید آموخت. با اعتماد به نفس، API خود را آزمایش، ایمن و مستقر کنید و از وحشت «منتشر شدن در تولید» دوری کنید. با کمک بیش از دوازده برنامه سودمند منبع باز و الگوهای برنامه نویسی رایج که می‌توانید بلافاصله از آن‌ها استفاده کنید، تقریباً از عهده هر چالش مرتبط با API بر بیایید.

طراحی API خوب به معنای شروع با اصل API-First است؛ درک اینکه چه کسانی از API استفاده می‌کنند و چه کاری می‌خواهند با آن انجام دهند و استفاده از مهارت‌های اساسی طراحی برای مطابقت با نیازهای مشتریان است در حالی که مسائل حیاتی تجاری را نیز حل می‌کنند. همچنین از روش Sketch-Design-Build برای ایجاد سریع و آسان API‌های وب قابل اعتماد و مقیاس پذیر استفاده کنید بدون اینکه خطر زیادی برای انجام کارهای تجاری روزمره داشته باشد. به کمک این کتاب، نمودارهای توالی واضح، مشخصات دقیق و توصیفات API قابل خواندن توسط ماشین که همه بازبینی شده، آزمایش شده و آماده تبدیل به کد NodeJS کاملاً کاربردی، ایجاد خواهید کرد.

در ادامه، مجموعه‌های تست قابل اطمینانی را با Postman ایجاد کنید و امنیت کنترل دسترسی و هویت مناسب را بدون نیاز به هزینه و ریسک بیشتر برای شرکت با AuthO انجام دهید. همه اینها را با استفاده از رویکرد تحویل مداوم که کد امن و کاملاً تست شده را به سرورهای عمومی شما ارسال می‌کند که برای توسعه دهندگان داخلی و خارجی  آماده به استفاده هستند، در Heroku مستقر کنید.

کتاب Design and Build Great Web APIs، برای کمک به شما در مسیر طراحی، ساخت و استقرار رابط‌های برنامه نویسی برنامه عالی (APIs) برای وب طراحی شده است. در طول مسیر، شما تعدادی از شیوه‌ها و اصول مهم را یاد خواهید گرفت که به شما در طراحی و ساخت API‌های قوی، قابل اطمینان و مقاوم کمک می‌کنند. شما همچنین در طیف وسیعی از ابزارهای توسعه دهندگان، از جمله ابزارهایی برای طراحی، مستند سازی، ساخت، آزمایش، امنیت و استقرار، مهارت کسب خواهید کرد.


کتاب «طراحی و ساخت API‌های وب عالی: قوی، قابل اطمینان و مقاوم»، برای توسعه دهندگان نرم افزار و طراحانی که می‌خواهند به سرعت نحوه‌ی ساخت و طراحی API‌های وب را یاد بگیرند مناسب است. از آنجا که این محتوا براساس مطالب آموزشی است که طی سال‌های گذشته استفاده کرده ام، اگر دوره آموزشی API را برای تیم یا شرکت خودتان تنظیم می‌کنید، این کتاب مفید خواهد بود.

 

Table of Contents:
- Part I—Getting Started
- 1. Getting Started with API First
- 2. Understanding HTTP, REST, and APIs
- Part II—The Design Phase
- 3. Modeling APIs
- 4. Designing APIs
- 5. Describing APIs
- Part III—The Build Phase
- 6. Sketching APIs
- 7. Prototyping APIs
- 8. Building APIs
- Part IV—The Release Phase
- 9. Testing APIs
- 10. Securing APIs
- 11. Deploying APIs
- 12. Modifying APIs
- 13. Some Parting Thoughts
- Part V—Appendixes
- A1. Installation Hints
- A2. Exercise Solutions
- A3. API Project Assets Checklist

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...