‪.NET Microservices: Architecture for Containerized .NET Applications

تاریخ: ۲۳:۲۹:۲۹ ۱۳۹۹/۸/۲۷ سه شنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۲
تعداد بازدید: ۱۶۳۴
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: C Sharp | .NET Core | Docker | Microservice |
کتاب .NET Microservices: Architecture for Containerized .NET Applications
Microsoft
Cesar de la Torre, Bill Wagner, Mike Rousos
2020
351
English

سازمان‌ها به طور فزاینده ای در حال صرفه جویی در هزینه، حل مشکلات استقرار و بهبود DevOps و عملیات تولید با استفاده از container‌ها هستند. مایکروسافت با ایجاد محصولاتی مانندAzure Kubernetes Service و Azure Service Fabric و همکاری با پیشگامان صنعت مانند Docker، Mesosphere و Kubernetes، نوآوری‌های کانتینر را برای ویندوز و لینوکس منتشر کرده است. این محصولات، راهکار‌های کانتینری را ارائه می‌دهند که به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا برنامه‌ها را با سرعت و مقیاس ابری بسازند و استقرار دهند، بدون اینکه فرقی کند که چه پلتفرم یا ابزاری را انتخاب کرده باشند.

داکر در حال تبدیل شدن به استانداردی ناگزیر در صنعت container است که توسط مهمترین فروشندگان در اکوسیستم‌های ویندوز و لینوکس پشتیبانی می‌شود. (مایکروسافت یکی از اصلی‌ترین فروشندگان ابری است که از داکر پشتیبانی می‌کند.) در آینده، Docker احتمالاً در هر دیتا سنتری در فضای ابری یا داخلی، حضور خواهد داشت. علاوه بر این، معماری میکرو سرویس‌ها به عنوان یک رویکرد مهم برای برنامه‌های حیاتی و توزیع شده، در حال ظهور است. در یک معماری مبتنی بر میکرو سرویس، برنامه بر اساس مجموعه ای از سرویس‌ها ساخته شده است که می‌توانند به طور مستقل توسعه، آزمایش، استقرار و نسخه سازی شوند.

کتاب NET Microservices: Architecture for Containerized .NET Applications.، مقدمه ای برای توسعه برنامه‌های مبتنی بر میکرو سرویس‌ها و مدیریت آنها با استفاده از کانتینر‌ها است. این کتاب با استفاده از NET Core. و container‌های Docker، رویکردهای طراحی و پیاده سازی معماری را مورد بحث قرار می‌دهد. برای سهولت شروع کار با container‌ها و میکرو سرویس ها، این راهنما روی یک برنامه مرجع container شده و مبتنی بر میکرو سرویس متمرکز شده است تا آن را بررسی کنید.


کتاب «میکرو سرویس‌های دات نت: معماری برای برنامه‌های دات نت container شده»، راهنمایی‌های معماری و توسعه بنیادین را در درجه اول در سطح محیط توسعه، با تمرکز بر دو فناوری داکر و NET Core. ارائه می‌دهد. هدف ما این است که هنگام تفکر در مورد طراحی برنامه خود، بدون تمرکز بر روی زیرساخت‌های (ابر یا فضای داخلی) محیط عملیاتی خودتان، این راهنما را بخوانید. شما پس از اینکه برنامه‌های آماده تولید خودتان را ایجاد کردید، در مورد زیرساخت‌های خود تصمیم گیری خواهید کرد. بنابراین، این راهنما بدون در نظر گرفتن زیرساخت و توسعه محیط محور‌تر در نظر گرفته شده است. بعد از مطالعه این راهنما، گام بعدی شما یادگیری در مورد میکرو سرویس‌های آماده تولید در Microsoft Azure است.

ما این راهنما را برای توسعه دهندگان و معماران راهکار که در توسعه برنامه‌های مبتنی بر Docker و معماری مبتنی بر میکرو سرویس‌ها تازه کار هستند، نوشتیم. اگر می‌خواهید با استفاده از فناوری‌های توسعه مایکروسافت (با تمرکز ویژه بر روی NET Core.) و با container‌های Docker، نحوه معماری، طراحی و پیاده سازی برنامه‌های طرح شده از ایده را بیاموزید، این راهنما برای شما مناسب است. همچنین اگر یک تصمیم گیرنده فنی هستید، مانند یک معمار سازمانی که قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب روش برای برنامه جدید و مدرن توزیع شده، یک بررسی اجمالی معماری و فناوری می‌خواهید، این راهنما را مفید خواهید یافت.

 

Table of Contents:
- Chapter 1: Introduction to Containers and Docker
- Chapter 2: Choosing Between .NET Core and .NET Framework for Docker Containers
- Chapter 3: Architecting container and microservice-based applications
- Chapter 4: Development process for Docker-based applications
- Chapter 5: Designing and Developing Multi-Container and Microservice-Based .NET Applications
- Chapter 6: Tackle Business Complexity in a Microservice with DDD and CQRS Patterns
- Chapter 7: Implement resilient applications
- Chapter 8: Make secure .NET Microservices and Web Applications
- Chapter 9: Key Takeaways
نام پایتخت ایران را به فارسی و با ط دسته دار بنویسید:

اگر جواب سوال را نمی دانید به این گروه تلگرامی مراجعه کنید.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...