Release It!: Design and Deploy Production-Ready Software, 2nd Edition

تاریخ: 1399/06/05 21:56
توسط: MotoMan
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۲۱۷۳
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: software engineering |
کتاب Release It! 2nd Edition
Pragmatic Bookshelf
Michael T. Nygard
9781680502398
2018
378
English

تنها یک شکست نرم افزاری چشمگیر، می‌تواند میلیون‌ها دلار برای یک شرکت هزینه در بر داشته باشد، اما با تغییراتی ساده در طراحی و معماری می‌توان از آن جلوگیری کرد. ویرایش جدید این کتاب، نحوه‌ی ایجاد سیستم هایی که طولانی‌تر و با خرابی‌های کمتر کار کنند و در هنگام رخ دادن اتفاق‌های بد، بهتر ترمیم شوند را به شما نشان می‌دهد. مطالب جدید پوشش داده در این ویرایش شامل DevOps، میکرو سرویس‌ها و معماری cloud-native است. ضد الگو‌های پایداری رشد کرده اند تا مشکلات ساختاری در سیستم‌های مقیاس بزرگ را در بر گیرند. این کتاب یک راهنمای عملی ضروری برای مهندسی سیستم‌های عملیاتی است.

اگر یک توسعه دهنده نرم افزار هستید و نمی‌خواهید که برای بقیه عمر هر شب هشدار دریافت کنید، کمک اینجا است. با ترکیبی از موارد مطالعاتی در مورد خسارات بزرگ، درآمد‌های از دست رفته، شهرت از بین رفته، زمان‌های تباه شده، فرصت‌های از دست رفته و توصیه‌های عملی و واقعی که همه از طریق تجربه‌های دردناک به دست آمده اند، این کتاب به شما کمک می‌کند تا از گرفتاری هایی که میلیون‌ها دلار از نظر اعتبار و زمان از کار افتادگی هزینه داشته اند جلوگیری کند. هشتاد درصد از هزینه چرخه عمر پروژه در تولید است، اما کتاب‌های کمی به این موضوع پرداخته اند.


ویرایش دوم کتاب Release It، با تولید سیستم‌های امروزی، بزرگ تر، پیچیده‌تر و به شدت مجازی شده سر و کار دارد، و شامل اطلاعاتی در مورد مهندسی هرج و مرج، اعمال استرس عمدی و تصادفی برای آشکار کردن مشکلات سیستماتیک است. در این کتاب می‌آموزید که سیستم هایی بسازید که در دنیای واقعی زنده می‌مانند، زمان از کار افتادگی ندارند و همچنین ارتقا‌های بدون زمان از کار افتادگی و تحویل مداوم را پیاده سازی کنید و برنامه‌های cloud-native را انعطاف پذیر کنید. همچنین روش‌های معماری، طراحی و ساختن نرم افزار، مخصوصا سیستم‌های توزیع شده را که در برابر باد‌های طوفان قرار‌های دسته جمعی هدفمند (flash mob)، لینک دادن یک سایت محبوب به یک سایت کوچک (Slashdotting) و یا یک لینک شدن در Reddit دوام می‌آورند را بررسی می‌کنید. نگاهی دقیق به نرم افزاری که تست را رد می‌شود بیندازید و راهی پیدا کنید تا مطمئن شوید که نرم افزارتان در دنیای واقعی نجات پیدا می‌کند.

 

Table of Contents:
- Chapter 1. Living In Production
- Part I—Create Stability
- Chapter 2. Case Study: The Exception That Grounded An Airline
- Chapter 3. Stabilize Your System
- Chapter 4. Stability Antipatterns
- Chapter 5. Stability Patterns
- Part II—Design for Production
- Chapter 6. Case Study: Phenomenal Cosmic Powers, Itty-Bitty Living Space
- Chapter 7. Foundations
- Chapter 8. Processes On Machines
- Chapter 9. Interconnect
- Chapter 10. Control Plane
- Chapter 11. Security
- Part III—Deliver Your System
- Chapter 12. Case Study: Waiting For Godot
- Chapter 13. Design For Deployment
- Chapter 14. Handling Versions
- Part IV—Solve Systemic Problems
- Chapter 15. Case Study: Trampled By Your Own Customers
- Chapter 16. Adaptation
- Chapter 17. Chaos Engineering

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...