Blazor Revealed: Building Web Applications in .NET

تاریخ: ۷:۱:۱۹ ۱۳۹۹/۲/۲۸ یکشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۲۷۵
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: ASP Core | WebAssembly |
کتاب Blazor Revealed
Apress
Peter Himschoot
9781484243435
2019
247
English

در این کتاب یاد می‌گیرید که چگونه در Microsoft .NET برنامه‌های وب بسازید که در هر مرورگر مدرنی اجرا می‌شوند و به شما کمک می‌کند تا تجربه و مهارت‌های دات نت خود را به یک محیط جدید منتقل کنید و برنامه‌های مبتنی بر مرورگر را با استفاده از یک زبان و runtime نوع امن بسازید. توسعه یک وب سایت با رفتار غنی سمت کلاینت، بدان معنی است که بیشتر توسعه دهندگان باید یک زبان transpiled مانند JavaScript یا TypeScript را یاد بگیرند. اما امروزه می‌توانید با استفاده از Blazor، برنامه‌های مرورگر غنی را با استفاده از NET runtime. و #C توسعه دهید. با استفاده از Blazor می‌توانید از تمام تجربیاتی که در طول این سالها گردآوری کرده اید بهره برید و همچنین می‌توانید هزاران کتابخانه موجود را در مرورگر هم استفاده کنید.

کتاب Blazor Revealed این امکان را به شما می‌دهد تا به سرعت یک وب سایت غنی ایجاد کنید. شما یاد می‌گیرید که چگونه رابط‌های کاربری بسازید و داده‌ها را برای نمایش و تغییر به کاربر ارائه دهید و تغییرات کاربر را از طریق اتصال داده‌ها ضبط کنید. این کتاب نحوه‌ی دسترسی به یک کتابخانه غنی از عملکرد‌های .NET مثل یک مدل کامپوننت برای ساختن رابط کاربری قابل ترکیب، از جمله چگونگی توسعه کامپوننت‌های قابل استفاده مجدد که می‌توانند در صفحات و وب سایت‌های زیادی مورد استفاده قرار گیرند را بیان کرده است. همچنین چگونگی تبادل داده با سرور نیز پوشش داده شده است و نحوه دسترسی به میکرو سرویس‌ها و سرویس‌های پایگاه داده را هم در اختیار شما قرار می‌دهد.

فناوری Blazor با از بین بردن نیاز شما به یادگیری زبان‌ها و چارچوب‌های مختلف برای توسعه سمت کلاینت و سرور، پیشرفت جدیدی را در توسعه وب ایجاد کرده است. Blazor امکان استفاده از سی شارپ و دات نت را در همه سمت‌ها فراهم می‌کند و مجموعه ای از ویژگی‌های قوی را ارائه می‌دهد که به خوبی برای برنامه‌های مقیاس پذیر و سطح-سازمانی مناسب باشد. کتاب Blazor Revealed در استفاده از این ابزار مهم جدید برای توسعه برنامه وب، شما را راه می‌اندازد.

این کتاب برای توسعه دهندگان با تجربه NET. که می‌خواهند مهارت‌های موجود خود را برای ساخت برنامه‌های وب سمت کلاینت حرفه ای که در هر مرورگری اجرا شود به کار گیرند مناسب است. این کتاب برای توسعه دهندگان وب است که می‌خواهند از جاوا اسکریپت و پیچیدگی‌های آن فاصله بگیرند و در عوض از یک فناوری اثبات شده (NET.) استفاده کنند و به سمت ایجاد برنامه‌های با کیفیت سازمانی که مقیاس پذیر و قابل اعتماد باشند و تجربه کاربری خوبی را ارائه دهند حرکت کنند. این کتاب برای تمامی توسعه دهندگان وب NET. متوسط و حرفه ای است که هیچ تجربه ای در استفاده از Blazor ندارند نیز مناسب است.

 


مطالبی که در کتاب Blazor Revealed خواهید آموخت:

  • ساختن رابط‌های کاربری و نمایش داده‌ها به کاربران برای تغییر دادن
  • ضبط تغییرات کاربر از طریق اتصال داده
  • انتقال داده‌ها بین سرور و کلاینت
  • ارتباط برقرار کردن با میکرو سرویس‌ها و سرویس‌های پایگاه داده
  • توسعه کامپوننت‌های با قابلیت استفاده مجدد و استفاده کردن از آن‌ها در کامپوننت‌های بزرگ تر
  • استفاده از مسیریابی برای ساخت برنامه تک صفحه ای (SPAs)
  • ساختن کتابخانه‌های Blazor که در بین برنامه‌های مختلف قابل استفاده مجدد باشند

  

Table of Contents:
- Introduction to WebAssembly and Blazor
- Chapter 1: Your First Blazor Project
- Chapter 2: Data Binding
- Chapter 3: Components and  Structure for Blazor Applications
- Chapter 4: Services and Dependency Injection
- Chapter 5: Data Storage and  Microservices
- Chapter 6: Communication with Microservices
- Chapter 7: Single Page Applications and Routing
- Chapter 8: JavaScript Interoperability

 

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...