C++ Crash Course: A Fast-Paced Introduction

تاریخ: ۱۵:۱۴:۱۰ ۱۳۹۹/۱/۲۲ جمعه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۲۷۰
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: CPP |
کتاب C++ Crash Course: A Fast-Paced Introduction
No Starch Press
Josh Lospinoso
9781593278885
2019
792
English

تقاضا برای برنامه نویسی سیستم بسیار زیاد است. با حضور فراگیر مرورگرهای وب، دستگاه‌های همراه و اینترنت اشیاء، شاید هرگز زمان بهتری برای برنامه نویس سیستم شدن وجود نداشته است. کد کارآمد، قابل نگهداری و صحیح در همه موارد مد نظر است و این عقیده راسخ من است که به طور کلی ++C زبان مناسبی برای کار است. در دست یک برنامه نویس با سواد، سی پلاس پلاس می‌تواند کدهای کوچکتر، کارآمدتر و خوانا‌تری نسبت به هر زبان برنامه نویسی سیستم دیگری بر روی کره زمین تولید کند. این یک زبانی است که متعهد به ایده آل مکانیزم‌های انتزاع سربار-صفر است؛ بنابر این برنامه‌های شما سریع می‌شوند و به سرعت برنامه نویسی می‌شوند و همچنین با نگاشت ساده و مستقیم به سخت افزار، شما کنترل سطح پایین را وقتی که به آن نیاز پیدا کنید در اختیار خواهید داشت. وقتی که با سی پلاس پلاس برنامه می‌نویسید، بر روی شانه‌های غول هایی که دهه هاست در ساختن یک زبان فوق العاده قدرتمند و انعطاف پذیر وقت صرف کرده اند، ایستاده اید.

یکی از مزیت‌های بزرگ یادگیری ++C این است که شما بدون هیچ هزینه ای به (C++ Standard Library (stdlib، دسترسی پیدا می‌کنید. stdlib از سه بخش در هم تنیده تشکیل شده است: کانتینر ها، تکرار کننده‌ها و الگوریتم ها. اگر تا به حال الگوریتم Quicksort را خودتان می‌نوشتید یا اگر کد سیستمی نوشته اید و توسط سرریز‌های buffer، اشاره گر‌های آویزان، استفاده پس از آزاد شدن‌ها و دو بار آزاد شدن، گاز گرفته شده اید، از آشنایی با stdlib لذت خواهید برد. این زبان، ترکیب بی نظیری از ایمنی نوع، صحت و بهره وری را به شما ارائه می‌دهد. علاوه بر این شما اینکه کدتان چقدر می‌تواند جمع و جو و رسا باشد را دوست خواهید داشت.

در هسته مدل برنامه نویسی سی پلاس پلاس، چرخه عمر شی قرار دارد که به شما تضمین‌های محکمی می‌دهد تا منابعی که برنامه شما استفاده می‌کند مثل فایل ها، حافظه و سوکت‌های شبکه حتی وقتی که شرایط خطا رخ می‌دهد را آزاد کند. استثنا‌ها وقتی که به شکل موثری استفاده شوند، می‌توانند مقادیر زیادی از درهم ریختگی‌های کنترل شرایط خطا را از کد شما پاک کنند. همچنین، مفاهیم انتقال/کپی، ایمنی، کارآیی و انعطاف پذیری برای مدیریت مالکیت منابع به گونه ای است که زبان‌های برنامه نویسی سیستم قبلی مانند C، به سادگی ارائه نمی‌دهند.

کتاب C++ Crash Course، برای برنامه نویسان متوسط تا پیشرفته طراحی شده است که شما را مستقیما به سراغ اصل C++17 می‌برد که مدرن‌ترین نسخه از استاندارد ISO است. بخش اول، اصل زبان سی پلاس پلاس را در بر می‌گیرد، جایی که در مورد همه چیز از انواع و توابع تا چرخه عمر و عبارات می‌آموزید. بخش دوم، شما را با کتابخانه استاندارد C++ و کتابخانه‌های Boost آشنا می‌کند، جایی که شما درباره همه امکانات کاملا برجسته و با کیفیتی که در دسترس شما هستند یاد خواهید گرفت. شما کلاس‌های ابزار ویژه، ساختمان داده‌ها و الگوریتم‌ها را بررسی می‌کنید و یاد می‌گیرید که چگونه فایل سیستم را دستکاری کنید و برنامه هایی با کارایی بالا ایجاد کنید که از طریق شبکه‌ها ارتباط برقرار کنند.


مطالبی که در کتاب دوره آموزشی فشرده سی پلاس پلاس: مقدمه ای سریع، خواهید آموخت:

  • نوع‌های اساسی، نوع‌های ارجاعی و نوع‌های تعریف شده توسط کاربر
  • چرخه عمر شی از جمله مدت زمان ذخیره سازی، مدیریت حافظه، استثنا ها، پشته‌های فراخوانی و الگوی RAII
  • چند ریختی زمان کامپایل با قالب‌ها و چند ریختی زمان اجرا با کلاس‌های virtual
  • عبارات پیشرفته، دستور‌ها و تابع ها
  • اشاره گر‌های هوشمند، ساختمان داده ها، تاریخ‌ها و زمان ها، اعداد و امکانات آماری و احتمالات
  • Container ها، تکرار کننده ها، رشته‌ها و الگوریتم ها
  • جریان‌ها و فایل ها، همزمانی، شبکه و توسعه برنامه ها

  

Table of Contents:
- Introduction
- An Overture to C Programmers
- PART I: The C++ Core Language
- 1: Up and Running
- 2: Types
- 3: Reference Types
- 4: The Object Life Cycle
- 5: Runtime Polymorphism
- 6: Compile-Time Polymorphism
- 7: Expressions
- 8: Statements
- 9: Functions
- PART II: C++ Libraries and Frameworks
- 10: Testing
- 11: Smart Pointers
- 12: Utilities
- 13: Containers
- 14: Iterators
- 15: Strings
- 16: Streams
- 17: Filesystems
- 18: Algorithms
- 19: Concurrency and Parallelism
- 20: Network Programming with Boost Asio
- 21: Writing Applications
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...