Learning SQL: Generate, Manipulate, and Retrieve Data, 3rd Edition

تاریخ: ۲۱:۳۴:۴ ۱۳۹۹/۱/۱۱ دوشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۴۳۶
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: SQL | Database |
کتاب Learning SQL: Generate, Manipulate, and Retrieve Data, 3rd Edition
O'Reilly Media
Alan Beaulieu
9781492057611
2020
384
English

زبان‌های برنامه نویسی مدام می‌آیند و می‌روند و تعداد بسیار کمی از زبان‌ها که امروزه در حال استفاده هستند ریشه هایشان به بیش از یک دهه قبل یا بیشتر بر می‌گردد. یکی از نمونه‌ها COBOL است که هنوز هم در محیط‌های mainframe به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ جاوا، که در اواسط دهه 1990 متولد شد و به یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی تبدیل شده است؛ و C، که هنوز هم برای سیستم عامل‌ها و توسعه سرور و سیستم‌های تعبیه شده کاملاً محبوب است. در عرصه پایگاه داده، ما SQL را داریم که ریشه هایش به دهه 1970 باز می‌گردد.

زبان SQL در ابتدا به عنوان زبانی برای تولید، دستکاری و بازیابی اطلاعات از پایگاه داده‌های رابطه ای ایجاد شد و اکنون بیش از 40 سال است که وجود دارد. با این حال در طول دهه گذشته یا کمی بیشتر، دیگر پلتفرم‌های داده مانند Hadoop، Spark و NoSQL مقبولیت زیادی را به دست آورده اند و بازار پایگاه داده‌های رابطه ای را به تدریج تحت تاثیر قرار داده اند. همانطور که در چند فصل آخر این کتاب مورد بحث قرار خواهد گرفت، با این حال، زبان SQL برای تسهیل بازیابی داده‌ها از پلتفرم‌های مختلف، صرف نظر از اینکه داده‌ها در جداول، اسناد یا فایل‌های مسطح ذخیره شده باشند، در حال پیشرفت است.

خواه شما از یک پایگاه داده رابطه ای استفاده بکنید یا نه، اگر در زمینه علوم داده، هوش تجاری یا برخی جنبه‌های دیگر تجزیه و تحلیل داده‌ها کار می‌کنید، به احتمال زیاد شما نیاز دارید که SQL را همراه سایر زبان‌ها و پلتفرم‌های دیگر مانند Python و R بدانید. داده‌ها در همه جا، در مقادیر بسیار زیاد، و با سرعت زیاد به دست می‌آیند و افرادی که می‌توانند اطلاعات معنی داری را از تمام این داده‌ها استخراج کنند، زیاد مورد تقاضا هستند.

کتاب‌های زیادی در بازار هستند که با شما مانند آدمی احمق، خنگ و یا به شکلی ساده لوحانه رفتار می‌کنند؛ اما این کتاب‌ها خیلی سطحی هستند. در مقابل، راهنما‌های مرجعی هم هستند که هر حالت تمام عبارت‌های موجود در زبان را تفصیل بیان می‌کنند، که اگر شما در حال حاضر یک ایده خوب از آنچه که می‌خواهید انجام دهید را بدانید و فقط به syntax احتیاج داشته باشید، می‌توانند مفید باشند. این کتاب تلاش می‌کند تا میانه را پیدا کند؛ با پیشینه زبان SQL شروع می‌کند و به سمت اصول اولیه حرکت می‌کند؛ سپس به بعضی از ویژگی‌های پیشرفته‌تر که به شما امکان می‌دهند تا واقعاً بدرخشید می‌پردازد. علاوه بر این، این کتاب با فصلی به پایان می‌رسد که نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از داده‌های موجود در پایگاه‌های داده غیر رابطه ای پرس و جو کرد، و این موضوعی است که بندرت در کتاب‌های مقدماتی پوشش داده می‌شود.

 


در ویرایش سوم کتاب Learning SQL، نویسنده این کتاب Alan Beaulieu به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا در مورد مبانی SQL برای نوشتن برنامه‌های پایگاه داده، انجام وظایف اجرایی و تولید گزارش‌ها به سرعت اطلاعات کسب کنند. همچنین شما فصل‌های جدیدی را درباره SQL و کلان داده، توابع تحلیلی و کار با پایگاه داده‌های بسیار بزرگ پیدا خواهید کرد.

مطالبی که در ویرایش سوم کتاب یادگیری SQL: تولید، دستکاری و بازیابی داده ها، یاد خواهید گرفت:

  • یادگیری سریع اصول اولیه SQL و چندین قابلیت پیشرفته
  • استفاده از عبارات داده SQL برای تولید، دستکاری و بازیابی داده ها
  • ایجاد اشیا پایگاه داده مثل جداول، ایندکس‌ها و قیود با عبارات طرحواره SQL
  • یادگیری نحوه تعامل مجموعه داده‌ها با پرس و جو ها؛ درک اهمیت زیر پرس و جو ها
  • تبدیل و دستکاری کردن داده‌ها با توابع تعبیه شده SQL و استفاده از منطق شرطی در عبارات داده

 

Table of Contents:
- Chapter 1, A Little Background
- Chapter 2, Creating and Populating a Database
- Chapter 3, Query Primer
- Chapter 4, Filtering
- Chapter 5, Querying Multiple Tables
- Chapter 6, Working with Sets
- Chapter 7, Data Generation, Manipulation, and Conversion
- Chapter 8, Grouping and Aggregates
- Chapter 9, Subqueries
- Chapter 10, Joins Revisited
- Chapter 11, Conditional Logic
- Chapter 12, Transactions
- Chapter 13, Indexes and Constraints
- Chapter 14, Views
- Chapter 15, Metadata
- Chapter 16, Analytic Functions
- Chapter 17, Working with Large Databases
- Chapter 18, SQL and Big Data
- Appendix A, ER Diagram for Example Database
- Appendix B, Solutions to Exercises
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...