Fundamentals of Digital Logic with Verilog Design 3rd Edition

تاریخ: ۱۷:۱۶:۸ ۱۳۹۹/۱/۶ چهارشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۹۲
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Digital Design |
کتاب Fundamentals of Digital Logic with Verilog Design 3rd Edition
McGraw-Hill Education
Stephen Brown, Zvonko Vranesic
9780073380544
2013
864
English

این کتاب در مورد فن آوری‌های مدرن اجرای مدار دیجیتال بحث می‌کند. تأکید بر روی دستگاه‌های منطقی قابل برنامه ریزی (PLDs) است که به دو دلیل مناسب‌ترین فناوری برای استفاده در یک کتاب درسی است. اول، PLD‌ها به طور گسترده ای در عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند و تقریباً برای طراحی انواع مدارهای دیجیتال مناسب هستند. در حقیقت، دانشجویان در مقطعی از مشاغل خود بیشتر از هر فناوری دیگری درگیر طرح‌های مبتنی بر PLD می‌شوند. دوم، مدارها با برنامه نویسی مصرف کننده نهایی در PLD‌ها پیاده سازی می‌شوند. بنابراین، در محیط آزمایشگاه فرصتی برای دانشجویان فراهم می‌شود تا مثال‌های طراحی کتاب را بر روی تراشه‌های واقعی پیاده سازی کنند. دانشجویان همچنین می‌توانند رفتار مدارهای طراحی شده خود را در رایانه‌های شخصی خود شبیه سازی کنند. ما برای هدف گیری طرح‌ها از دو نوع محبوب‌ترین PLDs استفاده می‌کنیم: دستگاه‌های منطقی قابل برنامه ریزی پیچیده (CPLDs) و آرایه‌های دروازه قابل برنامه ریزی در محل (FPGAs).

ما در مشخص کردن مدارهای منطقی، در استفاده از یک زبان توصیف سخت افزاری تأکید می‌کنیم، زیرا رویکرد مبتنی بر HDL کارآمدترین روش طراحی برای استفاده در عمل است. ما به طور مفصل زبان  Verilog HDL استاندارد IEEE را شرح می‌دهیم و از آن در مثال‌ها به طور گسترده استفاده می‌کنیم. ویرایش سوم کتاب Fundamentals of Digital Logic with Verilog Design، تکنیک‌های اصلی طراحی مدار‌های منطقی را آموزش می‌دهد. اصول منطق دیجیتال با طراحی Verilog، روش‌های اصلی طراحی مدارهای منطقی را آموزش می‌دهد. این کتاب، بر تلفیق مدارها تأکید می‌کند و نحوه اجرای مدارها را در تراشه‌های واقعی توضیح می‌دهد. همچنین مفاهیم اساسی با استفاده از مثال‌های کوچک نشان داده شده اند.


استفاده از نرم افزار CAD به خوبی با کتاب یکپارچه شده است. نرم افزار CAD نگاشت خودکار از طرح نوشته شده در Verilog را به آرایه دروازه برنامه‌پذیر در محل (FPGAs) و دستگاههای منطقی قابل برنامه ریزی پیچیده (CPLDs) ارائه می‌دهد. دانشجویان قادر خواهند بود که مستقیما مثال‌های Verilog کتاب (بیش از  140 مثال) و مسائل آن را امتحان کنند. مهندسان از Quartus CAD برای طراحی، شبیه سازی، آزمایش و پیاده سازی مدارهای منطقی استفاده می‌کنند. نسخه همراه با این کتاب از کلیه ویژگی‌های اصلی محصول تجاری پشتیبانی می‌کند و کامپایلری برای زبان Verilog استاندارد IEEE ارائه می‌کند.

Verilog یک زبان پیچیده است، بنابراین به تدریج در کتاب معرفی می‌شود. هر ویژگی Verilog با توجه به مدارهای مورد بحث، ارائه می‌شود. برای آموزش استفاده از Quartus CAD به دانشجویان، این کتاب شامل سه آموزش است.

مطالبی که در ویرایش سوم کتاب اصول منطق دیجیتال با طراحی Verilog، خواهید آموخت:

  • وارد کردن یک طرح در سیستم CAD
  • کامپایل کردن طرح برای دستگاه مورد نظر
  • شبیه سازی عملکرد و زمان بندی مدار حاصل
  • پیاده سازی طرح‌ها در دستگاه‌های واقعی (با استفاده از امکانات آزمایشگاهی)

 

Table of Contents
- Chapter 1 Introduction
- Chapter 2 Introduction to Logic Circuits
- Chapter 3 Number Representation and Arithmetic Circuits
- Chapter 4 Combinational-Circuit Building Blocks
- Chapter 5 Flip-Flops, Registers, and Counters
- Chapter 6 Synchronous Sequential Circuits
- Chapter 7 Digital System Design
- Chapter 8 Optimized Implementation of Logic Functions
- Chapter 9 Asynchronous Sequential Circuits
- Chapter 10 Computer Aided Design Tools
- Chapter 11 Testing of Logic Circuits
- Appendix A: Verilog Reference
- Appendix B: Implementation Technology
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...