Digital Design and Computer Architecture 2nd Edition

تاریخ: ۱۰:۴۵:۵۵ ۱۳۹۹/۱/۶ چهارشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۰
تعداد بازدید: ۱۳۰
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Digital Design | Computer Architecture |
کتاب Digital Design and Computer Architecture 2nd Edition
Morgan Kaufmann
David Harris, Sarah Harris
978-0123944245
2012
720
English

چرا کتاب دیگری در زمینه طراحی دیجیتال و معماری کامپیوتر منتشر می‌کنیم؟ در مورد طراحی دیجیتالی ده‌ها کتاب خوب دیگر وجود دارد. همچنین چندین کتاب خوب در مورد معماری کامپیوتر، به ویژه متون کلاسیک Patterson و Hennessy وجود دارد. این کتاب از لحاظ نگرش منحصر به فرد است زیرا طراحی منطق دیجیتالی را از منظر معماری کامپیوتر ارائه می‌دهد و مطالبش را از ابتدا با 1 و 0 شروع می‌کند و دانشجویان را از طریق طراحی ریز پردازنده MIPS راهنمایی می‌کند.

ویرایش دوم کتاب Digital Design and Computer Architecture،  رویکردی مدرن و منحصر به نفر را در طراحی دیجیتالی اتخاذ کرده و خواننده را با اصول منطق دیجیتال آشنا می‌کند و سپس گام به گام نحوه ساخت ریزپردازنده MIPS را با Verilog و VHDL نشان می‌دهد. این ویرایش جدید، ترکیبی از سبک نوشتن جذاب و طنزآمیز را با یک رویکردی به روز و عملی در طراحی دیجیتال ترکیب کرده است. این کتاب محتوای جدیدی را در مورد سیستم‌های I/O در زمینه پردازنده‌های چند منظوره که در یک کامپیوتر شخصی و همچنین میکروکنترلرها که تقریبا در همه جا یافت می‌شوند ارائه می‌دهد.

این کتاب با شروع از دروازه‌های منطقی دیجیتال و پیشرفت در طراحی مدارهای ترکیبی و ترتیبی، از این بلوک‌های ساختاری اساسی به عنوان پایه ای برای طراحی یک پردازنده MIPS واقعی استفاده می‌کند. این کتاب، مثال‌های عملی در مورد چگونگی ارتباط با وسایل جانبی با استفاده ازRS232 ، SPI، کنترل موتور، وقفه ها، بی سیم و تبدیل آنالوگ به دیجیتال را ارائه می‌دهد.  SystemVerilogو VHDL در مثال هایی که روش‌ها و تکنیک‌های طراحی مدار مبتنی بر CAD را نشان می‌دهند، در سراسر متن کتاب آورده شده اند. همچنین تمرین‌های اضافی و مثال‌های جدیدی از معماری‌های موازی و پیشرفته، برنامه‌های کاربردی I/O، سیستم‌های تعبیه شده و محاسبات ناهمگن وجود دارد، به علاوه یک ضمیمه جدید در مورد برنامه نویسی C برای تقویت ارتباط بین برنامه نویسی و معماری پردازنده.


ویرایش دوم کتاب طراحی دیجیتال و معماری کامپیوتر برای مهندسین کامپیوتر حرفه ای و دانشجویانی که دوره ای ترکیبی از منطق دیجیتال و معماری کامپیوتر را می‌خوانند، جذاب خواهد بود.

 

Table of Contents:
- 1 From Zero to One
- 2 Combinational Logic Design
- 3 Sequential Logic Design
- 4 Hardware Description Languages
- 5 Digital Building Blocks
- 6 Architecture
- 7 Microarchitecture
- 8 Memory and I/O Systems
- A Digital System Implementation
- B MIPS Instructions
- C C Programming
- Further Reading
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...