Operating Systems: Internals and Design Principles, Global Edition, 9th Edition

تاریخ: 1398/08/07 09:44
توسط: MotoMan
امتیاز: ۲
تعداد بازدید: ۳۰۰۷
دیدگاه ها: ۰
کتاب Operating Systems: Internals and Design Principles, Global Edition, 9th Edition
Pearson
William Stallings
9781292214290
2017
1128
English

در ویرایش نهم کتاب Operating Systems: Internals and Design Principles، مطالب مربوط به لینوکس و اندروید به روز شده اند تا تغییرات ایجاد شده را پوشش دهد. فصل مربوط به ماشین‌های مجازی کاملاً بازنویسی شده است تا بتواند سازماندهی بهتری ارائه دهد. علاوه بر این، بخش جدیدی در مورد استفاده از container‌ها نیز اضافه شده است.

در ویرایش جدید این کتاب بررسی سیستم عامل‌های ابری نیز اضافه شده است ازجمله مروری بر رایانش ابری، بحث در مورد اصول و نیازمندی‌های مورد نیاز برای یک سیستم عامل ابری و بررسی OpenStack که یک سیستم عامل ابری متن باز محبوب است. همچنین در ویرایش جدید، مطالبی در مورد سیستم عامل‌های اینترنت اشیا نیز اضافه شده است؛ که این مطالب شامل مروری بر اینترنت اشیا، بحث در مورد اصول و الزامات سیستم عامل‌های IoT و سیستم عامل RIOT که سیستم عامل محبوب متن باز برای اینترنت اشیا است، می‌شود.

فصل مربوط به سیستم عامل‌های Embedded نیز به طور اساسی مورد باز نگری قرار گرفته است که شامل مباحثی در مورد میکرو کنترلر ها، سیستم‌های embeded، سیستم عامل‌های embedded، سیستم لینوکس embedded و μClinux می‌شود. همچنین برای کمک به دانشجویان در درک بهتر اصول همزمانی، پروژه‌های جدیدی در این مورد به کتاب اضافه شده اند.


ویرایش نهم کتاب Operating Systems: Internals and Design Principles نوشته ویلیام استالینگز درباره‌ی مفاهیم، ساختار‌ها و مکانیزم‌های سیستم‌ عامل‌ها است. هدف کتاب این است که ماهیت و ویژگی‌های سیستم عامل‌های امروزی را به وضوح و تا حد امکان به شکلی کامل ارائه کند.

این کار به چند دلیل چالش بر انگیز است. اول اینکه طیف عظیمی از انواع سیستم‌های کامپیوتری وجود دارد که برای آن‌ها سیستم‌ عامل طراحی شده است؛ embedded system ها، تلفن‌های هوشمند، single-user work stations  و کامپیوتر‌های شخصی، سیستم‌های اشتراکی سایز متوسط، mainframe‌های بزرگ و ابر کامپیوتر‌ها و ماشین‌های تخصصی مثل سیستم‌های بلادرنگ، نمونه هایی از سیستم‌های کامپیوتری هستند. تنوع فقط در ظرفیت و سرعت ماشین‌ها نیست بلکه در کاربردها و نیازمندی‌های پشتیبانی سیستم هم هست. دومین مورد این است که سرعت سریع تغییرات که همیشه جزئی از ویژگی‌های سیستم‌های کامپیوتری است، بدون توقف ادامه دارد. تعدادی از حوزه‌های کلیدی در طراحی سیستم‌ عامل ها، از تحقیقات اخیر در این حوزه‌ها نشئت می‌گیرند و تحقیقات بر روی زمینه‌های جدید همچنان ادامه دارد.

با وجود این تنوع و سرعت تغییرات، برخی از مفاهیم اساسی همواره برایشان صدق می‌کنند. برای اطمینان، استفاده از این مفاهیم بستگی به وضعیت تکنولوژی فعلی و  نیازمندی‌های استفاده‌های خاص دارد. نیت این کتاب فراهم کردن بررسی کامل اصول طراحی سیستم عامل و مرتبط کردن آن‌ها با مسائل طراحی معاصر و مسیر‌های فعلی در توسعه‌ی سیستم عامل‌ها است.

  

Table of Contents:
- Chapter 1 Computer System Overview
- Chapter 2 Operating System Overview
- Chapter 3 Process Description and Control
- Chapter 4 Threads
- Chapter 5 Concurrency: Mutual Exclusion and Synchronization
- Chapter 6 Concurrency: Deadlock and Starvation
- Chapter 7 Memory Management
- Chapter 8 Virtual Memory
- Chapter 9 Uniprocessor Scheduling
- Chapter 10 Multiprocessor, Multicore, and Real-Time Scheduling
- Chapter 11 I/O Management and Disk Scheduling
- Chapter 12 File Management
- Chapter 13 Embedded Operating Systems
- Chapter 14 Virtual Machines
- Chapter 15 Operating System Security
- Chapter 16 Cloud and IoT Operating Systems
- Chapter 17 Network Protocols
- Chapter 18 Distributed Processing, Client/Server, and Clusters
- Chapter 19 Distributed Process Management
- Chapter 20 Overview of Probability and Stochastic Processes
- Chapter 21 Queueing Analysis

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...