Operating System Concepts, 10th Edition

تاریخ: ۱۵:۶:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۳ جمعه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۶۳۹
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: Operating Systems |
کتاب Operating System Concepts, 10th Edition
Wiley
Abraham Silberschatz, Greg Gagne, Peter B. Galvin
978-1-119-32091-3
2018
1278
English

سیستم عامل‌ها بخشی ضروری از هر سیستم کامپیوتری هستند. به همین ترتیب، یک دوره در مورد سیستم عامل ها، بخشی ضروری از هر آموزش علوم کامپیوتری است. این رشته به سرعت تغییر می‌کند، چرا که امروزه کامپیوتر‌ها تقریبا در تمامی عرصه‌های زندگی روزمره از دستگاه‌های embedded در خودرو‌ها گرفته تا پیشرفته‌ترین ابزار‌های برنامه ریزی برای دولت‌ها و شرکت‌های چند ملیتی، رواج پیدا کرده اند. با این حال، مفاهیم اصلی کاملاً واضح و روشن باقی مانده اند و ما این کتاب را بر مبنای این مفاهیم نوشته ایم.

ما این کتاب را به عنوان مقدمه ای بر درس سیستم‌های عامل در مقطع کارشناسی در سطوح مقدماتی و پیشرفته و همچنین سال اول تحصیلات تکمیلی، نوشته ایم. همچنین امیدواریم که این کتاب برای شاغلان نیز مفید باشد. در این کتاب توضیحات واضح و روشنی از مفاهیمی که زیر بنای سیستم‌ عامل‌ها هستند آورده شده است. به عنوان پیش نیاز، فرض کرده ایم که خواننده با ساختمان‌های داده‌ی پایه، سازمان کامپیوتر و زبان سطح بالایی مثل جاوا یا C آشنا است. در فصل 1 مباحث سخت افزاری که برای فهم سیستم‌ عامل‌ها لازم است آورده شده است. همچنین در این فصل مروری بر ساختمان‌های داده پایه که در بیشتر سیستم عامل‌ها رایج است آورده شده است. برای مثال‌های که کد دارند، بیشتر از C و تا  حدی از جاوا استفاده کرده ایم، اما هنوز خوانندگان می‌توانند الگوریتم‌ها را بدون داشتن دانشی از این زبان‌ها یاد بگیرند.

مفاهیم اساسی و الگوریتم‌های پوشش داده شده در کتاب، اغلب مبتنی بر مفاهیم مورد استفاده در سیستم عامل‌های متن باز و تجاری هستند. هدف ما ارائه این مفاهیم و الگوریتم‌ها در یک شکل عمومی است تا به یک سیستم عامل خاص گره نخورده باشند. با این حال، ما تعداد زیادی مثال که مربوط به محبوب‌ترین و خلاق‌ترین سیستم عامل‌ها هستند ارائه داده ایم از جمله لینوکس، ویندوز مایکروسافت، Apple macOS (نام اصلی آن OS X بود که در سال ۲۰۱۶ تغییر کرد تا با شکل نامگذاری سایر محصولات Apple مطابقت پیدا کند) و Solaris. ما همچنین مثال هایی از اندروید و iOS که دو سیستم عامل اصلی دنیای موبایل هستند آورده ایم.


ویرایش دهم کتاب مفاهیم سیستم عامل، منعکس کننده اکثر دستورالعملهای برنامه درسی در حوزه سیستم عامل‌ها در برنامه درسی علوم کامپیوتر ۲۰۱۳ (Computer Science Curricula 2013) است، که جدیدترین هدایت‌های برنامه‌های درسی مقطع کارشناسی در رشته کامپیوتر است و توسط انجمن محاسبات IEEE و انجمن ماشین‌های محاسبه گر (ACM) منتشر شده است. در این ویرایش ما بر روی اصلاحات و بهبودهایی با هدف کاهش هزینه برای دانشجویان، مشارکت بهتر آنها در فرایند یادگیری و ارائه پشتیبانی بیشتر برای مربیان متمرکز شده ایم.

 

Table of Contents:
- Chapter 1 Introduction
- Chapter 2 Operating-System Structures
- Chapter 3 Processes
- Chapter 4 Threads & Concurrency
- Chapter 5 CPU Scheduling
- Chapter 6 Synchronization Tools
- Chapter 7 Synchronization Examples
- Chapter 8 Deadlocks
- Chapter 9 Main Memory
- Chapter 10 Virtual Memory
- Chapter 11 Mass-Storage Structure
- Chapter 12 I/O Systems
- Chapter 13 File-System Interface
- Chapter 14 File-System Implementation
- Chapter 15 File-System Internals
- Chapter 16 Security
- Chapter 17 Protection
- Chapter 18 Virtual Machines
- Chapter 19 Networks and Distributed Systems
- Chapter 20 The Linux System
- Chapter 21 Windows
- Appendix A Influential Operating Systems
- Appendix B Windows
- Appendix C BSD UNIX
- Appendix D The Mach System
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...