The Object-Oriented Thought Process 5th Edition

تاریخ: ۲۲:۲۶:۵ ۱۳۹۸/۶/۲۵ دوشنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱
تعداد بازدید: ۴۹۱
دیدگاه ها: ۲
کتاب The Object-Oriented Thought Process 5th Edition
Addison-Wesley Professional
Matt Weisfeld
9780135181966
2019
240
English

برنامه نویسی شی گرا (OOP)، اساس زبان‌های برنامه نویسی مدرن است از جمله: سی پلاس پلاس، جاوا، سیشارپ، ویژوال بیسیک دات نت، روبی، Objective-C و Swift. اشیا، همچنین اساس فناوری‌های وب زیادی مثل جاوا اسکریپت، پایتون و PHP را شکل می‌دهند.

یادگیری مفاهیم اساسی شی گرایی قبل از شروع به استفاده از محیط‌های توسعه شی گرا، از اهمیت حیاتی برخوردار است. OOP شیوه‌های طراحی خوب، قابل حمل بودن کد و استفاده مجدد را ترویج می‌دهد؛ اما برای اینکه کامل درک شود، نیاز به تغییر در تفکر دارد. برنامه نویسانی که تازه با OOP آشنا شده اند باید در برابر وسوسه این که مستقیما سراغ یک زبان برنامه نویسی خاص و یا یک زبان مدل سازی بروند مقاومت کنند و در عوض بهتر است ابتدا زمانی را به یادگیری آن چه Matt Weisfeld «فرآیند تفکر شی گرا» می‌خواند اختصاص دهند.

کتاب فرآیند تفکر شی گرا، به وسیله‌ی یک توسعه دهنده برای توسعه دهندگانی نوشته شده است که می‌خواهند درک خودشان از فناوری‌های شی گرا را بهبود بخشند. فرآیند تفکر شی گرا، یک رویکرد راه حل محور برای برنامه نویسی شی گرا ارائه می‌دهد. خوانندگان یاد می‌گیرند که کاربرد‌های صحیح وراثت و ترکیب، تفاوت بین تجمیع و ارتباط، و تفاوت مهم بین واسط‌ها و پیاده سازی‌ها را یاد بگیرند.

در حالی که فناوری‌های برنامه نویسی در طول این سال‌ها در حال تغییر و تحول بوده اند، مفاهیم شی گرایی همچنان بدون توجه به  هیچ پلتفرمی ثابت باقی مانده اند. این نسخه بازنگری شده کتاب، بر روی آن دسته از فناوری‌های OOP تمرکز دارد که در طول ۲۰ سال گذشته جان سالم به در بردند؛ این مطالب به همراه پوشش‌های جدید و گسترده ای از الگوهای طراحی، دوری از وابستگی ها، و اصول SOLID در اصل کتاب باقی مانده اند تا در قابل فهم کردن، منعطف کردن و قابل نگهداری کردن طراحی‌های نرم افزار کمک کند.


Table of Contents:
- Introduction to Object-Oriented Concepts
- How to Think in Terms of Objects
- More Object-Oriented Concepts
- The Anatomy of a Class
- Class Design Guidelines
- Designing with Objects
- Mastering Inheritance and Composition
- Frameworks and Reuse: Designing with Interfaces and Abstract Classes
- Building Objects and Object-Oriented Design
- Design Patterns
- Avoiding Dependencies and Highly Coupled Classes
- The SOLID Principles of Object-Oriented Design
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • نویسنده: Nadaram تاریخ: ۱۵:۵۰:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۲۷ چهارشنبه تعداد آرا: ۰

    اخه چرا فایل .rar ! چطوری توی موبایل باز کنیم !
    • نویسنده: MotoMan تاریخ: ۱۶:۲۰:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۲۷ چهارشنبه تعداد آرا: ۰

      قبلا فایل‌ها را rar نمی‌کردم. ولی منابع سایت خیلی محدود شده و حتی اگر ۵ درصد هم حجم فایل‌ها را کم کنه در دراز مدت خیلی تاثیر گذاره. الان هم روی تموم گوشی‌های هوشمند یه فایل منیجر به راحتی نصب میشه. مثلا برای اندروید من از x-plore استفاده می‌کنم که به راحتی فایل‌های rar را هم باز می‌کنه.
loading...

لطفا منتظر بمانید...