Digital Design 5th Edition

تاریخ: ۱۹:۴۸:۳۷ ۱۳۹۲/۵/۱۰ پنج شنبه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۴
تعداد بازدید: ۴۷۹۴
دیدگاه ها: ۴
برچسب ها: Digital Design |
Digital Design 5th Edition
Pearson
M.Morris Mano, Michael D.Ciletti
978-0-13-277420-8
2013
565
انگلیسی

از زمان انتشار ویرایش چهارم کتاب طراحی دیجیتال، به نظر می‌رسد که در دسترس قرار گیری تجاری دستگاه هایی که از تکنولوژی دیجیتال برای دریافت، پردازش و انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند؛ به سر حد انفجار رسیده است. تلفن‌های همراه و دستگاه‌های قابل حمل از انواع گوناگون، هر روزه ویژگی‌های جدید و رقابتی ارائه می‌کنند. در زیر رابط کاربری گرافیکی زیبا و جذاب همه‌ی این دستگاه ها، سیستم دیجیتالی ای وجود دارد که داده‌ها را به فرم دودویی پردازش می‌کند. پایه‌های تئوری این سیستم‌ها خیلی دگرگون نشده اند؛ در واقع،  کسی می‌تواند این استدلال را بکند که ثبات تئوری اصلی، با ابزار‌های طراحی مدرن در هم تنیده شده است که باعث ترویج واکنش گسترده از تولید کنندگان به فرصت‌های بازار شده باشد. در نتیجه، متون این کتاب توسط ما به گونه ای نوشته شده است تا فارغ التحصیلان ما به درک کاملی از مکانیزم دیجیتال مجهز شوند و روش طراحی مدرن به آن‌ها معرفی شود.


ویرایش چهارم طراحی دیجیتال بر اساس چهار ویرایش قبلی، و بازخورد‌های تیم بازبین که در جهت دهی به کار ما کمک کردند، نوشته شده است. تمرکز اصلی این کتاب، انعکاس دقیق مطالب دوره‌ی مقدماتی در طراحی دیجیتال و مسیر اصلی تکنولوژی سیستم‌های دیجیتال امروزی است: مدار‌های CMOS.  وسعت مخاطبین در نظر گرفته شده برای این کتاب زیاد است  و شامل دانشجویان علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، و مهندسی الکترونیک می‌شود. مطالب کلیدی که بر آن‌ها تمرکز شده است شامل: منطق بولی، گیت‌های منطقی مورد استفاده طراحان، synchronous finite state machines، و datapath controller design  است؛ همه این مطالب از دید طراحی سیستم‌های دیجیتال است. این تمرکز باعث حذف مطالبی که بیشتر برای الکترونیک مناسب است، شده است. بنابر این خوانندگان مطلبی درباره‌ی ماشین‌های نامتقارن و یا ترانزیستورهای دوقطبی نخواهند دید.

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
 • نویسنده: M@ximus تاریخ: ۱۲:۲۵:۵ ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ یکشنبه تعداد آرا:

  سلام اول مرسی از زحمتی که میکشید دوم ویرایش پنجم این کتاب هم اومده هر چند فرق زیادی نداره ولی لطفا ویرایش آخر رو قرار بدید با سپاس و احترام
  • نویسنده: MotoMan تاریخ: ۱۳:۱۱:۳۸ ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ یکشنبه تعداد آرا: ۴

   مگه این کتابی که قرار دادیم ویرایش چنده؟!
 • نویسنده: saeed تاریخ: ۱۵:۱۹:۵۳ ۱۳۹۶/۷/۳۰ یکشنبه تعداد آرا: ۰

  good
 • نویسنده: f. r تاریخ: ۱۰:۲:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۲۷ شنبه تعداد آرا: ۰

  لطفا ویرایش پنج ان را فارسی باشد
loading...

لطفا منتظر بمانید...