N-Layered Domain-Oriented Architecture Guide with .NET 4.0

تاریخ: 1392/04/12 01:13
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱۵
تعداد بازدید: ۷۲۴۰
دیدگاه ها: ۰
N-Layered Domain-Oriented  Architecture Guide with .NET 4.0
krasis press
Cesar de la Torre,Unai Zorrilla,Miguel A. Ramos,Javier Calvarro
978-84-939036-2-6
2011
457
انگلیسی

زمانی که اولین نسخه‌ی Entity Framework را منتشر کردیم، به طور مداوم بازخورد هایی را از طرف جامعه‌ی DDD)Domain-Driven-Design) ، در مورد مواردی که  در EF  فراموش کرده ایم، دریافت می‌کردیم. مشکلات اصلی که باعث عدم عملکرد DDD با EF می‌شدند شامل مواردی مانند فقدان persistence ignorance support ، مشکلات تست پذیری و اصطکاک زیاد در بعضی نواحی API ، بودند.

اعضای جامعه DDD و تیم EF، زمان قابل توجهی را صرف بحث و  تبادل اطلاعات  در مورد این موضوعات و پتانسیل واقعی EF کرده اند. این کار تاثیر بسیار زیادی بر روی نسخه‌ی دوم EF که EF 4.0  نامیده می‌شد، و بهینه سازی هایی که بعد‌ها  در EF 4.1 شکل گرفتند  و شامل بهبود‌های عظیمی برای حل آن نگرانی‌ها بود، گذاشت.

EF هنوز هم رشد می‌کنه تا تجربه کار را بهبود بخشیده و رسیدن به "گودال موفقیت" را در توسعه نرم افزار سهولت بخشد. اما اکنون در EF 4 ما هم اکنون به نقطه‌ی عطفی رسیده ایم؛ وقتی که مشتریان، EF را برای استفاده در برنامه هایشان انتخاب می‌کنند؛ آن‌ها معمولا از ما در مورد Best Practice‌ها سوال می‌کنند، برای مثال: چگونه برنامه هایمان را با نگهداری بالا و کمترین کد بنویسیم.بیشتر مشتری‌های ما ، مفاهیمی مانند Persistence Ignorance و تست پذیری  را برای اولین بار در فروم ها، بلاگ‌ها و کنفرانس‌های ما یاد می‌گیرند!  بنابراین ما همیشه به دنبال راهی برای منتشر کردن این اطلاعات هستیم.


این کتاب، تلاشی بزرگ و ضروری برای تهیه‌ی چکیده ای از Best Practice‌های موجود برای انجام DDD با EF است.امیدوارم که  برای آن دسته از مشتریانی که احتیاج به چنین راهنمایی داشتند، مفید واقع شود. 

سرفصل‌های این کتاب:

1).Net Architecture Guide Introduction.

2)The Architecture Design Process

3)N-Layered Architecture

4)Data Persistence Infrastructure Layer

5)The Domain Model Layer

6)Application Layer

7)The Distributed Services Layer

8)Presentation Layer

9)Cross-Cutting Infrastructure layers

10)Architecture and Patterns for PaaS Cloud-Computing and Windows Azure

کانال تلگرام سایت

گروه تلگرام سایت

like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...