جزوه طراحی الگوریتم مهدی جبل عاملی

تاریخ: ۱۴:۳۶:۴ ۱۳۹۲/۱۱/۱۱ جمعه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۱۸
تعداد بازدید: ۳۶۶۰
دیدگاه ها: ۳
برچسب ها: Algorithms |
جزوه طراحی الگوریتم مهدی جبل عاملی
مهدی جبل عاملی
1392
81
فارسی

طراحی الگوریتم دانش ساخت الگوریتم‌ها برای حل مساله‌است. طراحی الگوریتم کاربردی را مهندسی الگوریتم می‌نامند. طراحی الگوریتم در بسیاری از راه حل‌های تئوری تحقیق در عملیات، شناسایی و گنجانیده شده‌است، مانند برنامه نویسی پویا و تقسیم و غلبه. الگوهای طراحی الگوریتم تکنیک‌های طراحی و اجرای طرح‌های الگوریتم هستند، در این روزها از طراحی الگوریتم می‌توان در فرایندهای بازیابی اینترنتی، مسیریابی استفاده نمود. هم اکنون در ایران طراحی الگوریتم‌ها به عنوان درسی در رشته مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار و سخت‌افزار) و فناوری اطلاعات تدریس می‌شود. در طراحی الگوریتم‌ها مباحثی همچون پیچیدگی زمانی، بازگشتی، روش تقسیم و غلبه، روش حریصانه، روش برنامه سازی پویا، تکنیک عقب گرد، نظریه P و NP تدریس می‌شود. زبان‌های برنامه نویسی رایانه‌های بزرگ مانند زبان ALGOL (برای زبان الگوریتمی)، زبان FORTRAN، زبان COBOL، زبان PL/I، زبان SAIL و SNOBOL ابزار محاسبات برای به اجرا درآوردن یک طراحی الگوریتم است اما یک طراحی الگوریتم (a/d) یک زبان نیست، یک a/d می‌تواند یک روش دست نوشته باشد، به طور مثال مجموعه‌ای از معادلات. یک سری از فرایندهای مکانیکی انجام شده توسط دست، قطعه آنالوگ از تجهیزات یا فرایند دیجیتال و پردازنده‌است. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی الگوریتم، ایجاد یک الگوریتم است که دارای یک زمان اجرای کارآمد باشد، که به عنوان اوه بزرگ(big Oh)شناخته شده‌است.

این جزوه طراحی الگوریتم تدریس شده توسط استاد مهدی جبل عاملی در دانشگاه آزاد نجف آباد است که توسط یکی از دانشجویان ایشان گرد آوری شده است.


این جزوه طراحی الگوریتم تدریس شده توسط استاد مهدی جبل عاملی در دانشگاه آزاد نجف آباد است که توسط یکی از دانشجویان ایشان گرد آوری شده است.

جزوه به صورت دست نویس است و با کیفیت بالا اسکن شده است.

برای دانلود کتاب باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
 • نویسنده: khanomi تاریخ: ۱۱:۵۴:۶ ۱۳۹۳/۸/۷ چهارشنبه تعداد آرا: ۲

  سلام. کارتون قابل تحسین بود موفق باشید
 • نویسنده: mosiuali تاریخ: ۱۳:۵۲:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۴ سه شنبه تعداد آرا: ۰

  Linke download moshkel dare :-|
  • نویسنده: MotoMan تاریخ: ۲۰:۱۲:۳۱ ۱۳۹۶/۷/۷ جمعه تعداد آرا: ۰

   با عرض پوزش از اشکال به وجود آمده، مشکل حل شد.
loading...

لطفا منتظر بمانید...