Applied WPF 4 in Context

تاریخ: ۱۱:۲۳:۱۰ ۱۳۹۲/۵/۴ جمعه
توسط: MotoMan
امتیاز: ۵
تعداد بازدید: ۲۲۷۸
دیدگاه ها: ۰
برچسب ها: WPF |
Applied WPF 4 in Context
Apress
Raffaele Garofalo
978-1-4302- 3471-5
2011
346
انگلیسی

Windows Presentation Foundation یا به اختصار WPF، یک پلتفرم  گرافیک کامپیوتری است که توسط مایکروسافت برای ایجاد برنامه‌های سیستم‌های ویندوزی با رابط کاربری غنی، ساخته و توزیع شده است. با WPF، شما می‌توانید با استفاده از انیمیشن‌ها  و افکت‌های فوق العاده گرافیکی، رابط کاربری غنی بسازید؛ و انجام این کار به سادگی همان رابط کاربری ساده و کارآمد برنامه‌های تجاری(Line-OF-Business) است. متاسفانه، به این علت که WPF یک تکنولوژی پیچیده و قدرتمند است؛ تلاشی مضاعف برای درک مکانیزم آن احتیاج است. بیشتر از همه برای تازه کاران، نشانه گذاری XAML که برای ساخت رابط کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند موقعیتی برای دست و پنجه گرم کردن باشد.

ساخت یک برنامه‌ی WPF و به طور کلی ساخت هر برنامه ای با رابط کاربری، کار نسبتا پیچیده ای است؛ که شامل تعدادی فاز است و نتیجه‌ی نهایی به احتمال زیاد یکی از پیچیده‌ترین آن‌ها است. یک برنامه‌ی مستقل که با WPF ساخته شده است؛ معمولا از اجزایی تشکیل شده است که هر یک از این اجزا، ماژول‌های برنامه را دربر گرفته اند(کپسوله کرده اند).  برای مثال: شما ممکن است یک جز برای دسترسی به داده ها، یک جز که منطق برنامه را در بر دارد، یک جز که رابط کاربری را نمایش می‌دهد و اجزای دیگری را داشته باشید.

در این کتاب من به شما چگونگی ساخت و پیاده سازی یک برنامه‌ی WPF کاربردی در دنیای واقعی را با استفاده از Best Practice‌ها به شما نشان خواهم داد. همچنین، چگونگی تشکیل یک معماری برای یک برنامه‌ی WPF که از اجزای مختلفی تشکیل شده است و این اجزا برای برنامه‌های دیگر در آینده قابل استفاده‌ی مجدد باشد را به شما نشان خواهم داد. با اتمام این کتاب،  شما باید دانش کار با WPF را داشته باشید و همچنین چگونه یک برنامه WPF را با استفاده از ابزارهایی مانند: SQL SERVER 2008 R@ Express Edition، Entity Framework، Windows Communication Foundation و ابزار‌های دیگری که توسط مایکروسافت فراهم شده است، معماری بخشید.


این کتاب به فصل هایی تقسیم بندی شده است، اما ساختار کلی یک منطق ویژه را دنبال می‌کند، بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنم که فصل‌ها را به ترتیب ارائه شده مطالعه کنید؛ به ویژه موضوعاتی که برای شما جدید است. این کتاب چگونگی ساخت یک برنامه‌ی WPF را از ابتدا تا انتها به شما توضیح می‌دهد. شما در ابتدا، پیش از این که به ساخت برنامه بپردازید؛ کارتان را با آنالیز احتیاجات کاربر آغاز می‌کنید. سپس شما کار با Microsoft Expression Blend را برای طراحی رابط کاربری که برای برنامه ضروری است را یاد خواهید گرفت. یادگیری  مفاهیم توسعه چابک(Agile Development)  به مانند: Domain Driven Design، Object-Relational Mappers، ،The Business Layer و Service Oriented Architecture. در این کتاب حتی یک فصل به مباحث multithreading و برنامه نویسی موازی در WPF و به طور کلی در NET. اختصاص داده شده است. همچنین یک فصل نیز به ابزار‌های گزارش گیری رایگانی که توسط Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition،ارائه شده است به مانند SQL Server Reporting Service اختصاص داده شده است.

با اتمام این کتاب، شما توانایی انتشار برنامه با استفاده از ClickOnce و IIS را دارید و همچنین مکانیزم توزیع WPF، چگونه کار می‌کند.

سرفصل‌های این کتاب:

1.Introducing WPF and XAML

2.Sample Application: Overview and Getting Started

3.Microsoft Expression Blend

4.Creating the Views

5.Adding Controls to the Views

6.The Entity Framework

7.Data Binding

8.Command Handling and Event Routing

9.Testing with TDD

10.Reports with Microsoft Reporting Services

11.Deploy the Application Using ClickOnce

12.Design Patterns in WPF

13.WPF and Multithreading

14.Interacting with WCF

برای دانلود کتاب باید در سایت ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید
like می پسندم
dislike به درد نمی خوره
مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • اولین نفری باشید که نظری می دهید!
loading...

لطفا منتظر بمانید...